Prawdziwy kapitan

W czwartek zawodnicy drużyny Betard Sparta Wrocław zakończyli kolejny mikrocykl treningowy. Za tydzień wyjadą na obóz kondycyjny do Zakopanego.

Jak dwumiesięczny okres przygotowań ocenia trener ds. ogólnorozwojowych Tomasz Skrzypek? – Mam stałą grupę zawodników, do której w tym mikrocyklu dołączył Sebastian Ułamek. Muszę powiedzieć, że Sebastian mile mnie zaskoczył swoją formą i przygotowaniem – mówi.

Jeśli miałbym ocenić przygotowania na tym etapie, to powiedziałbym, że jestem zadowolony. Tomek Jędrzejak wyrasta na kapitana z prawdziwego zdarzenia. Tomek jest duszą towarzystwa, a przy okazji rozstawia młodszych kolegów po kątach. Ci z kolei robią wszystko, aby dorównać formą Tomkowi. Dzięki temu robią systematyczne, ale duże postępy. Mogę zdecydowanie stwierdzić, że ta grupa chłopaków jest drużyną, w której panuje dobra energia, a do tego każdy z chłopaków niejako dopinguje do pracy drugiego – dodaje trener Skrzypek.

We wtorek zawodnicy Betard Sparty Wrocław przyjadą na kolejny mikrocykl. Będą to ostatnie we Wrocławiu zajęcia przed wyjazdem na obóz kondycyjny do Zakopanego.

Do krajowego składu Betard Sparty Wrocław dołączą zawodnicy zagraniczni, którzy najpierw przejdą badania wydolnościowe. – Na obozie zawodnicy dostaną w kość. Na pewno  nie będą to wakacje – zapowiada trener Skrzypek.

Po obozie cała drużyna wraca do Wrocławia na spotkanie ze sponsorami i uroczystą prezentację drużyny.