Pracowity czwartek wrocławian

Trójka krajowych zawodników z podstawowego składu Betardu WTS, Piotr Świderski, Maciej Janowski i Daniel Jeleniewski, będzie rywalizować w Częstochowie podczas finału Złotego Kasku 2010. Zbiegiem okoliczności cała trójka zawodników Betardu WTS spotka się w jednym wyścigu. Wrocławianie staną na starcie ze sobą w gonitwie szesnastej, a stawkę uzupełni Janusz Kołodziej. Warto dodać, że w tym sezonie już odbył się jeden finał Złotego Kasku, ale ten zaległy z zeszłego roku. Pod koniec kwietnia w Zielonej Górze zwyciężył właśnie Janusz Kołodziej. Czy zawodnik leszczyńskiej Unii dokona historycznego wyczynu i zdobędzie dwa takie trofea w jednym sezonie? Początek zawodów o godzinie 19:00.

Nieco wcześniej, bo o godzinie 16:00, na stadionie opolskiego Kolejarza odbędzie się kolejna runda Śląskiej Ligi Młodzieżowej z udziałem polskich juniorów Betardu WTS. Młodzieżowcy z Wrocławia, Michał Rowiński, Patryk Malitowski i Patryk Kociemba będą ścigać się z zawodnikami z Opola, Częstochowy i Rybnika. Trzyosobowy skład ekipy z Dolnego Śląska gościnnie uzupełni młodzieżowiec, który podpisał kontrakt w Częstochowie, Mateusz Borowicz. Zawodnik ten został potwierdzony do startów w Polsce zaledwie kilka dni temu.

Natomiast w Anglii rozpoczęły się już play-offy, ale nie rozegrano jeszcze wszystkich meczów rundy zasadniczej. W czwartkowym “odrabianiu zaległości” weźmie udział Leon Madsen, który wystartuje w Ipswich w meczu Witches – Poole Pirates. Czy Duńczyk wspomoże dorobek punktowy Piratów? Początek spotkania o godzinie 20:30 czasu polskiego. Na Wyspach miał wystartować również Maciej Janowski, ale wychowanek wrocławskiego klubu wybrał start w Częstochowie.

Z kolei Dennis Andersson, młodzieżowiec ze Szwecji pojedzie w spotkaniu Allsvenskan League, czyli odpowiedniku polskiej pierwszej ligi. Szwed wystartuje w Aveście w meczu dziewiętnastej kolejki pomiędzy miejscową Masarną i Ornarną Mariestad. Andersson będzie reprezentował barwy Ornarny. Początek meczu o godzinie 19:30. Natomiast liderzy Betardu WTS Wrocław, Kenneth Bjerre i Jason Crump oraz Lasse Bjerre mają w czwartek przerwę w ligowych startach.