Greg Hancock

Greg Hancock

Autor

KONSULTANT DS. SZKOLENIA I SPORTU urodzony 3 czerwca 1970 r. w Whittier, California, USA Greg Hancock to jeden z najlepszych zawodników w historii sportu żużlowego. Jest multimedalistą indywidualnych mistrzostw świata – zdobył cztery złote (1997, 2011, 2014, 2016), dwa srebrne (2006, 2015) i trzy brązowe medale (1996, 2004, 2012). Daje mu to szóste miejsce w klasyfikacji wszechczasów. Jest rekordzistą pod względem liczby startów w Grand Prix. Wystąpił w 218 turniejach – 21 z nich wygrał, a w 69 stał na podium. W 1992 roku rozpoczął starty w Polsce. Przez 26 lat reprezentował barwy wielu klubów, w tym także WTS Sparty. Do Wrocławia trafił w 1998 jako indywidualny mistrz świata. Jego transfer był wówczas wielką sensacją, ponieważ WTS Sparta była klubem pierwszoligowym. Z pomocą Amerykanina zespół od razu wywalczył awans i na zapleczu ekstraligi spędził tylko rok. W sumie Hancock spędził we Wrocławiu siedem sezonów. W żadnym innym polskim klubie nie startował tak długo. Z WTS-em zdobył trzy srebrne i jeden brązowym medal drużynowych mistrzostw Polski. Karierę zawodniczą Hancock zakończył w 2018 roku, mając 48 lat. To czyni go jednym z najdłużej startujących żużlowców w historii. Jest żonaty z Jannie Hancock, z którą mają trzech synów. Najstarszy z nich, 15-letni Wilbur,...

czytaj więcej
Dariusz Śledź

Dariusz Śledź

Autor

– Kiedy dwa lata temu zobaczyłem wyremontowany Stadion Olimpijski trochę było mi szkoda, że w czasach gdy broniłem barw Sparty, obiekt nie wyglądał aż tak okazale. Okazuje się jednak, że teraz mam szansę realizować się zawodowo właśnie tutaj, w klubie, z którym tak wiele mnie łączy, dla którego walczyłem przez lata i z którym sięgałem po największe sportowe sukcesy – przyznaje Dariusz Śledź, nowy trener Betard Sparty Wrocław. – Dziękuję Krystynie Kloc i Andrzejowi Rusko za to, że kolejny raz postawili na mnie. Wierzę, że wspólnie z tą ciągle młodą, ale już poukładaną sportowo drużyną będę mógł skutecznie walczyć o DMP.

czytaj więcej
Mariusz Cieśliński

Mariusz Cieśliński

Autor

TRENER DS. OGÓLNOROZWOJOWYCH urodzony 19 sierpnia 1972 r. w Świebodzicach Zawodnik czynnie startujący w kick-boxingu, muay thai i K-1 od 20 lat. Jako pierwszy Polak zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w boksie tajskim. 22 sierpnia 2005 r. podczas nowojorskiej gali „Best of the Best” na Manhattanie pokonał jednogłośnie na punkty w wadze 126 funtów (58 kg) gwiazdę tego sportu, legendarnego Tajlandczyka Faphimai’ego Bunkerda. Najważniejsze osiągnięcia: Mistrz Świata zawodowców Muay Thai federacja ISKA 05 Nowy Jork, 06 Warszawa, Mistrz Świata lowkick zawodowców ISKA 95, 96 (Polska), Mistrz Świata savate 95 (Romance, Francja), Mistrz Intercontinental Zawodowców WAKO PRO lowkick 04 Mediolan, 05 Mediolan, Mistrz Europy Zawodowców WAKO PRO 04 lowkick, Trzy złote medale na Mistrzostwach Świata WAKO 93, 97, 99 kickboxing fullcontact (Budapeszt, Gdansk, Caorle), Trzy złote medale na Mistrzostwach Europy WAKO 92, 96, 00 (Kavala, Belgrad, Moskwa), Złoty medal na Mistrzostwach Europy lowkick WAKO 98 Kijów, 2 brązowe medale na Mistrzostwach Świata Muay Thai WMF Bangkok 06, 07, Ok. 290 pojedynków w boksie, fullcontact, kickboxing lowkick, Muay Thai i savate.

czytaj więcej