Powrót z obozu kondycyjnego

„Wszystko, co robimy to czysta przyjemność” mówi menedżer ds. sportu Betard Sparty Wrocław Piotr Baron.

Drużyna Betard Sparta Wrocław właśnie wróciła z obozu kondycyjnego, gdzie trenowała pod okiem Piotra Barona i Tomasza Skrzypka. Na zgrupowaniu byli obecni: Tomasz Jędrzejak, Piotr Świderski, Maciej Janowski, Patryk Kociemba, Patryk Malitowski, Mateusz Gradka. Trener przygotował obóz kondycyjny dla swoich zawodników pod okiem specjalistów. W Zakopanem, gdzie przebywali krajowi żużlowcy Betard Sparty Wrocław, zawodnicy spędzili czas na ciężkich treningach ogólnorozwojowych i nie tylko.

„Efektywne treningi przyniosły nam zdecydowanie poprawę kondycji. Wyjazd pozwolił także, na integrację drużyny. Zespół, który tworzymy musi się wspierać, gdyż pracujemy nad wspólnymi celami.” – Piotr Baron.

Poza treningami ogólnorozwojowymi, był także czas na przyjemności. Zawodnicy trenowali w terenie, jeździli na snowboardzie. Najlepszym jeźdźcem był Maciej Janowski.

Mówi się, że sporty motorowe nie wymagają od uczestników wielkiego przygotowania fizycznego poza dobrym sprzętem. Nic bardziej mylnego. Przygotowanie zawodników do rozgrywek to ciężka praca, zarówno dla samych zainteresowanych jak i dla osób wspierających. Sukcesy zawodników wynikają z ich dobrej kondycji, siły, koordynacji ruchowej. Wszystko po to, by pracować nad czasem ich reakcji.