Półfinał z Gorzowem!

Wszystko jest już jasne! Sezon zasadniczy sezonu 2016 PGE Ekstraligi został w czwartek zakończony. Zespół Betard Sparty Wrocław z dorobkiem 17 punktów meczowych zajął w tabeli czwarte miejsce, które jest premiowane awansem do fazy play-off najlepszej żużlowej ligi świata.

Oznacza to, że naszym rywalem w półfinale DMP będzie zespół zwycięzcy rundy zasadniczej PGE Ekstraligi – Stal Gorzów. W tegorocznym dwumeczu lepszym bilansem mogli się poszczycić nasi przeciwnicy. 1 maja na Golęcinie po pojedynku o dramatycznym przebiegu zremisowaliśmy z Gorzowem 45:45, a 31 lipca na wyjeździe po dobrym widowisku ulegliśmy Stali 42:48. Play-offy to jednak zupełnie nowe rozdanie!

Pierwszy mecz zostanie rozegrany na torze w Poznaniu! W niedzielę 4 września zapraszamy na Golęcin na godz. 16.15. Bilety na to spotkanie można kupić za pośrednictwem strony bilety.wts.pl, a komplet wiadomości o wejściówkach znajdziecie państwo TUTAJ. Rewanż w Gorzowie zaplanowany jest na tydzień później, tj. 11 września. Warto być na tych meczach i kibicować Spartanom – Tai Woffinden, Maciej Janowski i Vaclav Milik kontra Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak i Niels Kristian Iversen – na te pojedynki już można ostrzyć sobie zęby! Będzie się działo!

Mecze ze Stalą nie będą jedynymi, które Spartanie rozegrają we wrześniu! Bez względu na wynik wszystkich półfinałów Spartanie pojadą swój ostatni mecz w tym sezonie PGE Ekstraligi na Golęcinie w dniu 18 września – tym razem będzie to w wykonaniu naszej drużyny finał bądź starcie o brązowy medal.