Pojechaliśmy do Krsko

Żużlowcy Betardu Sparty Wrocław nie próżnują wobec nagłego ataku zimy i wyjechali dzisiaj do słoweńskiego Krska, aby tam pierwszy raz w roku wyjechać na tor w ramach przygotowań do nowego sezonu PGE Ekstraligi.

Cały wtorek Spartanie poświęcili na dojazd do Słowenii, gdzie zamierzają trenować przynajmniej do soboty. Już jutro podopieczni Piotra Barona mają zaplanowane we Krsku dwie sesje treningowe o godz. 10 oraz 14. W przypadku niekorzystnej aury jest także plan rezerwowy – tor w chorwackim Gorican znajduje się w odległości ok. 160 km. Oprócz menedżera naszej ekipy do Słowenii wybiera się zespół w składzie: Tomasz Jędrzejak, Szymon Woźniak, Vaclav Milik, Maksym Drabik, Adrian Gała i Damian Dróżdż. Nieobecni będą Maciej Janowski wypełniający zobowiązania sponsorskie w Stanach Zjednoczonych oraz Tai Woffinden i Nick Morris, którzy pierwszy raz wyjadą na tor najprawdopodobniej w Anglii.

Kiedy Spartanie ruszą z treningami w Poznaniu? Tutaj również bardzo wiele będzie zależało od pogody – wstępne założenia Piotra Barona mówią o 10 marca. Na razie na stadionie w poznańskim Golęcinie najwięcej pracy ma nasz toromistrz Jan Choroś, który ma za zadanie doglądać stanu naszego tegorocznego obiektu.