Podium Magica !!! – Obaj Spartanie w Finale GP w Hallstavik

Podium Magica !!! – Obaj Spartanie w Finale GP w Hallstavik

Za nami 4 runda walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu. Tym razem turniej 2019 NORRBIL SWEDISH FIM SPEEDWAY GRAND PRIX zawitał do Szwedzkiego Hallstavik. W tym turnieju brało udział dwóch zawodników Betard Sparty Wrocław, Maciej Janowski oraz Max Fricke. Niestety kolejny raz rundę z powodu kontuzji musiał odpuścić Tai Woffinden. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w turnieju Grand Prix na torze w Hallstavik wygrał Maciej Janowski.

W pierwszej serii startów średnio udane biegi dla zawodników Sparty Wrocław. W biegu drugim oglądaliśmy Macieja Janowskiego, który bardzo dobrze wystartował wychodząc na pierwsze miejsce, lecz już na wejściu w drugi łuk pod łokieć wjechał mu Leon Madsen, który nie oddał prowadzenia do samego końca. W wyścigu trzecim oglądaliśmy drugiego z zawodników Betard Sparty Wrocław – Maxa Fricke. Fricke dosyć słabo ze startu i na wyjściu z pierwszego łuku był na ostatniej pozycji. Defekt na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia zaliczył Artiom Łaguta, dzięki czemu Fricke dojechał do mety z jednym punktem.

Drugą serię startów rozpoczynał wyścig z udziałem Maxa Fricke. Niestety u Australijczyka widać było jakby brak mocy na trasie. Ostatecznie wyścig wygrał szybki dzisiaj Vaculik przez Doylem Fricke oraz Lambertem. W biegu szóstym mogliśmy oglądać drugiego z zawodników Betard Sparty Wrocław. W tym biegu bardzo szybki okazał się Lindgren, który minął na przeciwległej Dudka. Magic starał się atakować jadącego na drugiej pozycji Patryka Dudka ale niestety bezskutecznie. Ostatecznie Spartanie po drugiej serii startów dorzucili do swoich dorobków po jednym oczku.

Trzecia seria startów udana dla obojga Spartan. W biegu otwierającym trzecią serię startów bardzo dobrym startem popisał się Maciej Janowski, który prowadził od startu do mety. W biegu jedenastym mogliśmy oglądać Maxa Fricke, który tak samo jak Maciej Janowski dobrze wystartował i nie oddał prowadzenia do samej mety.

W Czwartej serii startów obaj zawodnicy Betard Sparty Wrocław spotkali się w biegu szesnastym. Dobrze ze startu Maciej Janowski, ale na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia minął go po wewnętrznej Sajfutdinow, który nie oddał prowadzenia już do samej mety. Na ostatnim miejscu dojechał Max Fricke, u którego było widać problemy z prędkością na trasie.

W biegu 18 pod taśmą ustawił się Max Fricke, dla którego wygrana w tym wyścigu dawała udział w półfinale i tak też się stało. Australijczyk stoczył bardzo ładną walkę o pierwsze miejsce z Fredrikiem Lindgrenem i ostatecznie przyjechał do mety na pierwszy miejscu zapewniając sobie udział w półfinale. W wyścigu 11 mogliśmy oglądać Macieja Janowskiego. Słaby start Magica, ale przyciął do wewnętrznej i wyszedł na trzecią pozycję. Na trzecim okrążeniu Janowskiego starał się zaatakować Matej Zagar ale ostatecznie Magic dojechał do mety z jednym punktem awansując do półfinałów.

W pierwszym półfinale mogliśmy oglądać pierwsze ze Spartan – Maxa Fricke, który wspaniałym atakiem przedarł się na pierwszą pozycję nie oddając jej już do końca wyścigu. Drugi do mety do jechał Martin Vaculik trzeci Fredrik Lindren, a na końcu stawki dojechał Bartosz Zmarzlik

W drugim półfinale również mogliśmy oglądać drugiego zawodnika Sparty Wrocław – Macieja Janowskiego. Po bardzo dobrym starcie Magic zamknął przy krawężniku Emila Sajfutdinowa i uciekł do przodu nie oddając prowadzenia do mety. Drugi dojechał Rosjanin, trzeci Matej Zagar, a biegu nie ukończył Niels Kristian Iversen.

W wielkim Finale pod taśmą ustawili się od krawężnika Maciej Janowski, Max Fricke, Martin Vaculik oraz Emil Sajfutdinow. Najlepiej ze startu wyskoczył Emil Sajfutdinow, który od razu wysunął się na prowadzenie. W pogoń za nim udał się Martin Vaculik, który starał się atakować Rosjanina. Na trzeciej pozycji do mety dojechał Maciej Janowski zaś na ostatnim miejscu Max Fricke.

BIEG Z UDZIAŁEM ZAWODNIKÓW BETARD SPARTY WROCŁAW:

BIEG 2: Madsen, Janowski, Lambert, Kołodziej

BIEG 3: Zagar, Dudek, Fricke, Łaguta (D)

BIEG 5: Vaculik, Doyle, Fricke, Lambert

BIEG 6: Lindgren, Dudek, Janowski, Berntzon

BIEG 9: Janowski, Doyle, Lindbaeck, Łaguta

BIEG 11: Fricke, Iversen, Berntzon, Madsen

BIEG 16: Sajfutdinow, Janowski, Zmarzlik, Fricke

BIEG 18: Fricke, Lindgren, Lindbaeck, Kołodziej

BIEG 19: Vaculik, Iversen, Janowski, Zagar

 1. PÓŁFINAŁ: Fricke, Vaculik, Lindgren, Zmarzlik
 2. PÓŁFINAŁ: Janowski, Sajfutdinow, Zagar, Iversen (u)

FINAŁ: Sajfutdinow, Vaculik, Janowski, Fricke

 

KLASYFIKACJA TURNIEJU FIM SPEEDWAY GRAND PRIX W HALLSTAVIK

 1. #89 Emil Sajfutdinow – 17 (3,3,2,3,1,2,3)
 2. #54 Martin Vaculik – 16 (3,3,3,0,3,2,2)
 3. #71 Maciej Janowski – 13 (2,1,3,2,1,3,1)
 4. #46 Max Fricke – 11 (1,1,3,0,3,3,0)
 5. #55 Matej Zagar – 10 (3,2,3,1,0,1)
 6. #66 Fredrik Lindgren – 10 (0,3,1,3,2,1)
 7. #95 Bartosz Zmarzlik – 8 (2,2,2,1,1,0)
 8. #88 Niels Kristian Iversen – 8 (2,1,2,1,2,u)
 9. #30 Leon Madsen – 7 (3,0,0,1,3)
 10. #16 Oliver Berntzon – 7 (1,0,1,2,3)
 11. #69 Jason Doyle – 7 (1,2,2,0,2)
 12. #692 Patryk Dudek – 7 (2,2,1,2,0)
 13. #85 Antonio Lindbaeck – 6 (0,1,1,3,1)
 14. #222 Artiom Łaguta – 5 (d,3,0,2,0)
 15. #333 Janusz Kołodziej – 3 (0,0,0,3,0)
 16. #505 Robert Lambert – 3 (1,0,0,0,2)
 17. #17 Pontus Aspgren – NS
 18. #18 Kim Nilsson – NS