Po półfinałach

Maciek Janowski awansował do finału Srebrnego Kasku, który 10 września zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Z rywalizacji odpadł drugi junior Betard Sparty Wrocław – Patryk Malitowski.

Maciek o przepustkę do finału walczył w Łodzi. Nasz zawodnik zajął trzecie miejsce z dwunastoma punktami na koncie (3,3,3,3,w). Maciek miał szansę na zwycięstwo w turnieju, nawet z kompletem punktów, ale w ostatniej serii nie pojawił się już na starcie i zgodnie z regulaminem zostal wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut. Zawody w Łodzi wygrał Damian Adamczak przed Emilem Pulczyńskim. Oprócz wymienionej trójki do finału awansowali Kacper Gomólski, Szymon Woźniak, Maciej Fajfer, Damian Michalski i Damian Sperz. Pozycję rezerwowego w wyścigu barażowym zapewnił sobie Oskar Fajfer.

Wyścigi z udziałem Maćka
1. Janowski, Sperz, Michalski, Osmólski – u

7. Janowski, M. Szymko, O. Fajfer, Lisiecki – d

11. Janowski, Adamczak, Kostro, Bąk – d, Kret – w

15. Janowski, E. Pulczyński, Bąk, Lampkowski – d

19. K. Gomólski, Woźniak, M. Fajfer, Janowski – w

Patryk rywalizował w Ostrowie Wielkopolskim. „Malita” nie pojechał najlepiej. Wywalczył dwa punkty (0,1,1,d,0) i zajął czternaste miejsce. Zawody w Ostrowie wygrał Piotr Pawlicki przed swoim bratem Przemysławem i Patrykiem Dudkiem. Poza wspomnianą trójką do finału awansowali także Łukasz Sówka, Kacper Rogowski, Tobiasz Musielak, Bartosz Zmarzlik i Adam Strzec. Pozycję rezerwowego zapewnił sobie Mikołaj Curyło.