Po kolejnym mikrocyklu

Wczoraj zawodnicy drużyny Betard Sparta Wrocław zakończyli kolejny mikrocykl treningowy w ramach przygotowań do sezonu 2012.

W zajęciach uczestniczyli wszyscy krajowi zawodnicy naszej drużyny, czyli Tomasz Jędrzejak, Sebastian Ułamek, Patryk Kociemba, Mateusz Gradka i Patryk Malitowski.

Wszyscy bardzo ciężko pracują. Od wtorku do czwartku zawodnicy mieli pięć jednostek treningowych. Trzy wspólnie z kicboksreami, jedną w terenie oraz jedną na siłowni przy ul. Jackowskiego połączoną z aerobikiem. Mikrocykl zakończyły badania wydolnościowie wykonane przez profesora Marka Zatonia – mówi Piotr Baron, menedżer ds. sportowych.

Podczas treningów żużlowcy dają z siebie wszystko i są tego efekty. – Są w dobrej dyspozycji w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku. Jak na kapitana przystało świetnie radzi sobie Tomek. Najważniejsze jest jednak to, że w sportowej i przyjaznej atmosferze rywalizują ze sobą juniorzy naszej drużyny. Każdy z nich stara się dorównać koledze, by nie być gorszym – przyznaje Piotr Baron.

Dzięki temu, że w trakcie mikrocyklu nie śpią w domach, a są wspólnie z seniorami zakwaterowani we współpracującym z klubem Best Western Hotel Prima tworzą fajny kolektyw. Mogę powiedzieć, że nasi zawodnicy doskonale wykorzystują świetne warunki bazy treningowej i noclegowej stworzone przez klub z Panią Prezes na czele – dodaje Baron.

W naszej galerii jest już obszerna fotorelacja z treningów.