Pierwszy trening na naszym torze

Pierwszy trening na naszym torze

Już tylko miesiąc do rozpoczęcia sezonu żużlowego. Zawodnicy drużyny Betard Sparta Wrocław skrupulatnie przygotowują się do pierwszych startów. W tygodniu prowadzone są treningi ogólnorozwojowe pod okiem Tomasza Skrzypka. Zapytaliśmy się Piotra Barona jak przygotowują się nasi zawodnicy do sezonu.

Jestem zadowolony z pracy na treningach naszych zawodników. Robią wszystko co w ich mocy, aby zwiększać swoją sprawność fizyczną. Naszą zimową pracę nad nimi zweryfikują pierwsze starty na motorach. Jeśli pogoda pozwoli, w następnym tygodniu planujemy pierwszy trening w tym sezonie na naszym torze – mówi Piotr Baron.

W tej chwili każdy z zawodników wybiera indywidualny tok przygotowań kondycyjnych. Maciej Janowski oraz Piotr Świderski jeżdżą motocyklami na lodzie. Stosowny komentarz w tej sprawie przedstawia Piotr Świderski na swojej stronie internetowej – Nie jest to szczyt marzeń, ale przy obecnej pogodzie tylko na taki kontakt z motocyklem mogę sobie pozwolić. Trenuje z rana gdy lód po mroźnej nocy jest jeszcze w dobrym stanie. Niestety wraz z upływem dnia powoli się roztapia i nie nadaję się do jazdy. Niecierpliwie czekam na lepszą pogodę, która umożliwi mi już treningi na normalnym torze żużlowym.

Inną, równie skuteczną formę oswojenia się po zimowej przerwie z motocyklem wybrał Tomasz Jędrzejak, który praktykuje jazdę na moto-crossie. Ta forma aktywności w znaczący sposób poprawia motorykę oraz kondycję, co niewątpliwie przekłada się na wytrzymałość fizyczną podczas sezonu.

Patryk Malitowski oraz jego imiennik Kociemba pilnie pracują w klubowym warsztacie zdobywając bezcenne doświadczenie oraz poznając możliwości nowego sprzętu.

Jeżeli dopisze pogoda, planowane są cztery mecze sparingowe wrocławskiej drużyny. Pierwszy z nich odbędzie się 19 marca w Grudziądzu z miejscową drużyną. Dzień później obie drużyny spotkają się w meczu rewanżowym we Wrocławiu. Podobny układ spotkań planowany jest z rybnicką drużyną. Gospodarzem pierwszego meczu w dniu 24 marca będzie Betard Sparta Wrocław, a w kolejnym dniu RKM ROW Rybnik.