“Ogór” idzie jak burza

Wczoraj rozegrano IX rundę Elitserien, która była jednym z ostatnim sprawdzianów przed Drużynowymi Mistrzostwami Świata.

Do pojedynku szwedzkich “Spartan” doszło w Sztokholmie, gdzie Hammarby Dennisa Anderssona minimalnie pokonało Dackarnę Malillę, w barwach której startuje Fredrik Lindgren. Lepszy występ zaliczył “Fredka”, jednak jego 11 “oczek” oraz kapitalna dyspozycja Andreasa Jonssona nie wystarczyły aby pokonać zespół ze stolicy.

Hammarby Sztokholm: 46
1.Grzegorz Walasek (2,3,3,d,0) 8
2.Dennis Andersson (1*,1,0,2) 4+1
3.Magnus Zetterstroem (1,2,1,1*) 5+1
4.Sebastian Alden (0,d,-,-) 0
5.Tomasz Gollob (2,2,3,3,2) 12
6.Kamil Brzozowski (1*,1*,0,2) 4+2
7.Adrian Miedziński (2,3,3,2*,1*,2*) 13+2
Dackarna Malilla: 44
1.Andreas Jonsson (3,3,3,3,3,3) 18
2.Jonas Davidsson (0,1,1,0) 2
3.Michael Jepsen Jensen (2*,2,1*,1,1*) 7+3
4.Darcy Ward z/z
5.Fredrik Lindgren (3,2,2,1,2,1) 11
6.Tim Gudmundsson (0,0,-,0) 0
7.Linus Ekloef (3,0,0,0,3,0) 6

Wyścigi z udziałem Fredrika i Dennisa:
1.Jonsson, Walasek, Andersson, Davidsson
4.Lindgren, Gollob, Brzozowski, Ekloef
5.Miedziński, Jensen, Andersson, Gudmundsson 
7.Walasek, Lindgren, Jensen, Andersson
8.Miedziński, Lindgren, Zetterstroem, Ekloef
10.Walasek, Miedziński, Lindgren, Ekloef
13.Jonsson, Andersson, Zetterstroem, Ekloef
14.Gollob, Lindgren, Jensen, Walasek (d)
15.Jonsson, Gollob, Lindgren, Walasek

Fantastyczną formę potwierdził Tomasz Jędrzejak. “Ogór” inkasując 12 punktów z bonusem, poprowadził Vastervik Speedway do wygranej nad Vargarną Norrkoeping. Nasz kapitan tylko raz przyjechał za plecami rywala, którym był sam Nicki Pedersen.

Vastervik Speedway: 48
1.Jurica Pavlic (1,0,3,3) 7
2.Tomasz Jędrzejak (3,3,1,2*,3) 12+1
3.Chris Harris (2,2,3,3,2*) 12+1
4.Daniel King (0,1*,2*,0) 3+2
5.Peter Ljung (0,3,1,0) 4
6.Davey Watt (2,1,2*,2*,3) 10+2
7.Oskar Karlsson (0,-,0,0) 0
Vargarna Norrkoeping: 42
1.Peter Karlsson (2,3,0,1) 6
2.Kim Nilsson (0,0,1,2*) 3+1
3.Nicki Pedersen (3,2*,3,2,1) 11+1
4.Peter Kildemand (1,1,3,0) 5
5.Bjarne Pedersen (3,1,1*,1*,0) 6+2
6.Anders Mellgren (1,0,-,2) 3
7.Danił Iwanow (3,2*,u,2,1*) 8+2

Wyścigi z udziałem Tomasza:
1.Jędrzejak, P.Karlsson, Pavlic, Nilsson
5.Jędrzejak, Watt, Kildemand, Mellgren
7.Kildemand, N.Pedersen, Jędrzejak, Pavlic
13.Harris, Jędrzejak, P.Karlsson, Kildemand
15.Jędrzejak, Harris, N.Pedersen, B.Pedersen

RAFAŁ GURGUREWICZ