Nordycka GP: bezkonkurencyjny Gollob, wrocławianie na podium

Wygrana ta daje Gollobowi już 19 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Jasonem Crumpem. Australijczyk awansował na drugą lokatę kosztem Jarosława Hampela. Z kolei Kenneth Bjerre do podium traci aż 23 “oczka” i wywalczenie w tym sezonie medalu będzie zadaniem bardzo trudnym.

Końcowa klasyfikacja Nordyckiej GP
1. Tomasz Gollob (Polska) 15 (3,3,3,3,3) +3 +6 (24)
2. Kenneth Bjerre (Dania) 10 (2,2,2,2,2) +3 +4 (17)
3. Jason Crump (Australia) 11 (1,2,3,3,2) +2 +2 (15)
4. Nicki Pedersen (Dania) 10 (2,2,3,0,3) +2 +0 (12)
5. Jarosław Hampel (Polska) 11 (2,3,2,1,3) +d (11)
6. Chris Holder (Australia) 9 (3,3,0,1,2,1) +1 (10)
7. Andreas Jonsson (Szwecja) 8 (2,2,2,1,1) +1 (9)
8. Magnus Zetterstroem (Szwecja) 8 (1,1,3,3,0) +0 (8)
9. Hans Andersen (Dania) 7 (0,3,2,2,0)
10. Niels Kristian Iversen (Dania) 6 (3,0,1,2,0)
11. Rune Holta (Polska) 6 (w,0,1,2,3)
12. Greg Hancock (USA) 6 (3,1,0,1,1)
13. Fredrik Lindgren (Szwecja) 5 (w,0,0,3,2)
14. Chris Harris (Wielka Brytania) 4 (1,1,1,0,1)
15. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 2 (1,0,1,0,w)
16. Davey Watt (Australia) 1 (0,1,0,0,w)
17. Nicolai Klindt (Dania) NS
18. Patrick Hougaard (Dania) NS

Klasyfikacja po dziewięciu rundach Grand Prix
1. Tomasz Gollob (Polska) 141 (6,16,17*,15,24*,12,17,10,24*)
2. Jason Crump (Australia) 122 (19*,7,7,10,15,17,15,17,15)
3. Jarosław Hampel (Polska) 121 (18,6,16,20*,15,17,10,8,11)
4. Kenneth Bjerre (Dania) 98 (10,20*,12,13,4,7,9,6,17)
5. Rune Holta (Polska) 88 (10,6,7,6,19,8,20*,6)
6. Chris Holder (Australia) 83 (8,11,7,9,6,19*,6,7,10)
7. Greg Hancock (USA) 81 (4,14,7,3,6,7,12,22*,6)
8. Chris Harris (Wielka Brytania) 76 (8,6,4,13,5,6,9,21,4)
9. Hans Andersen (Dania) 71 (8,7,9,13,9,10,5,3,7)
10. Andreas Jonsson (Szwecja) 70 (5,12,13,13,3,2,7,6,9)
11. Fredrik Lindgren (Szwecja) 70 (8,4,7,8,6,10,11,11,5)
12. Nicki Pedersen (Dania) 67 (9,8,14,5,8,7,0,4,12)
13. Magnus Zetterstroem (Szwecja) 60 (4,9,11,7,6,6,3,6,8)
14. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 39 (1,4,5,5,7,6,3,6,2)
15. Emil Sajfutdinow (Rosja) 33 (14,8,5,-,-,-,6,-,-)
16. Dave Watt (Australia, kwalifikowany rezerwowy) 13 (-,-,-,-,-,6,-,6,1)
17. Janusz Kołodziej (Polska, dzika karta) 12 (12,-,-,-,-,-,-,-,-)
18. Thomas Jonasson (Szwecja, dzika karta) 8 (-,-,-,-,-,-,8,-,-)
19. Adrian Miedziński (Polska, dzika karta) 6 (-,-,-,-,6,-,-,-,-)
20. Antonio Lindback (Szwecja, dzika karta) 6 (-,6,-,-,-,-,-,-,-)
21. Niels Krisitian Iversen (Dania, dzika karta) 6 (-,-,-,-,-,-,-,-,6)
22. Jurica Pavlić (Chorwacja, dzika karta) 5 (-,-,-,-,-,-,-,5,-)
23. Piotr Protasiewicz (Polska, kwalifikowany rezerwowy) 5 (-,-,-,0,5,-,-,-,-)
24. Scott Nicholls (Wielka Brytania, dzika karta) 4 (-,-,-,-,-,4,-,-,-)
25. Leon Madsen (Dania, dzika karta) 3 (-,-,-,3,-,-,-,-,-)
26. Matej Kus (Czechy, dzika karta) 3 (-,-,3,-,-,-,-,-,-)
27. Ludvig Lindgren (Szwecja, rezerwa toru) 2 (-,-,-,-,-,-,2,-,-)
28. Linus Sundstroem (Szwecja, rezerwa toru) 1 (-,-,-,-,-,-,1,-,-)
29. Nicolai Klindt (Dania, rezerwa toru) 1 (-,-,-,1,-,-,-,-,-)
30. Zdenek Simota (Czechy, rezerwa toru) 0 (-,-,0,-,-,-,-,-,-)
31. Artur Mroczka (Polska, rezerwa toru) 0 (-,-,-,-,0,-,-,-,-)
32. Lubos Tomicek (Czechy, rezerwa toru) 0 (-,-,0,-,-,-,-,-,-)
33. Matija Duh (Słowenia, rezerwa toru) 0 (-,-,-,-,-,-,-,0,-)