Milik czwarty w IMME

Dwóch reprezentantów Betard Sparty Wrocław wzięło udział w niedzielnym turnieju o Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwo Ekstraligi. Vaclav Milik i Tai Woffinden mogą być zadowoleni ze swojej dyspozycji w tych zawodach.

W serii zasadniczej, lepiej z dwójki Spartan radził sobie Mistrz Świata Tai Woffinden. Brytyjczyk, mimo słabszych startów, był bardzo waleczny “na trasie” i w ten sposób solidnie punktował w trakcie całego turnieju zasadniczego. Niewiele gorzej radził sobie Vaclav Milik, który podobnie jak jego starszy kolega z zespołu, przede wszystkim imponował ambicją i walką do samego końca. Obaj wrocławianie bez większych probelmów zakwalifikowali się do półfinałów.

Milik i Woffinden spotkali się w 22. biegu, którego zwycięzca otrzymywał przepustkę do finału. Z rywalizacji zwycięsko wyszedł Czech, a Brytyjczyk musiał zadowolić się trzecią lokatą. W finale Milik nie miał już tyle szcześcia. Zawodnik Betard Sparty Wrocław zostałwykluczony z biegu finałowego po kolizji z Krystianem Pieszczkiem i najważniejsze rozstrzygnięcia musiał obejrzeć z wysokości parku maszyn.

Damian Dróżdż, który pełnił w tym turnieju rolę rezerwowego, nie pojawił się na torze.

Wyniki:

1. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 11 (2,3,3,0,3) + 1. miejsce w finale
2. Grigorij Łaguta (ROW Rybnik) – 11 (1,3,1,3,3) + 2. miejsce w finale
3. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 11 (1,3,2,2,3) + 3. miejsce
4. Vaclav Milik (Betard Sparta Wrocław) – 8 (2,1,2,3,0) + W
5. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) – 10 (3,1,3,1,2)
6. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) – 10 (3,2,1,2,2)
7. Niels Kristian Iversen (Stal Gorzów) – 8 (3,0,3,2,0)
8. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) – 8 (2,3,1,1,1)
9. Nicki Pedersen (Fogo Unia Leszno) – 7 (w,0,1,3,3)
10. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 7 (3,2,0,2,d)
11. Chris Holder (Get Well Toruń) – 7 (1,1,2,1,2)
12. Greg Hancock (Get Well Toruń) – 6 (2,0,3,d,1)
13. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) – 5 (1,0,2,1,1)
14. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) – 4 (0,1,0,3,0)
15. Jason Doyle (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 4 (0,2,0,0,2)
16. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) – 3 (0,2,0,0,1)
17. Marcin Nowak (MRGARDEN GKM Grudziądz) – ns
18. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) – ns

Bieg po biegu:
1. Dudek, Zmarzlik, Łaguta, Zengota
2. Pawlicki, Pieszczek, Kasprzak, Pedersen (w/u)
3. Iversen, Hancock, Holder, Doyle
4. Woffinden, Milik, Protasiewicz, Kołodziej
5. Łaguta, Woffinden, Holder, Pedersen
6. Pieszczek, Kołodziej, Zengota, Hancock
7. Zmarzlik, Doyle, Milik, Kasprzak
8. Protasiewicz, Dudek, Pawlicki, Iversen
9. Pieszczek, Protasiewicz, Łaguta, Doyle
10. Iversen, Milik, Pedersen, Zengota
11. Pawlicki, Holder, Zmarzlik, Kołodziej
12. Hancock, Kasprzak, Woffinden, Dudek
13. Łaguta, Iversen, Kasprzak, Kołodziej
14. Zengota, Woffinden, Pawlicki, Doyle
15. Pedersen, Protasiewicz, Zmarzlik, Hancock (d3)
16. Milik, Dudek, Holder, Pieszczek
17. Łaguta, Pawlicki, Hancock, Milik
18. Protasiewicz, Holder, Kasprzak, Zengota
19. Pieszczek, Woffinden, Zmarzlik, Iversen
20. Pedersen, Doyle, Kołodziej, Dudek (d4)

Półfinały:
21. Protasiewicz, Iversen, Zmarzlik, Pedersen (d4)
22. Milik, Pawlicki, Woffinden, Dudek

Finał:
23. Pieszczek, Łaguta, Protasiewicz, Milik (w/su)