Miasto jednak pomoże

Wrocławski żużel nie został jednak sam. Drużyna Betard Sparta mnoże nadal liczyć na wsprcie Miasta Wrocław. Jeszcze kilka dni temu losy pomocy dla naszego klubu wisiały na włosku.

Wczoraj w godzinach popołudniowych Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego zaprosiło dziennikarzy na spotkanie z Dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych Jackiem Sutrykiem i Dyrektorem Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Piotrem Mazurem. Termin spotkania: 16.11.2012, godzina 14.00.

Punktualnie o tej godzinie poinformowano media, że klub WTS SA będzie mógł jednak liczyć na pomoc magistratu.Zakładane wsparcie ma wynieść 1,5 mln złotych brutto.

Jak wynika z decyzji wręczonej dziennikarzom wsparcie na jakie może liczyć nasz klub podzielone jest na dwie składowe: milion złotych w ramach umowy promocyjnej i ok. 500 tysięcy za korzystanie z obiektu, prace remontowe i inwestycyjne.

Klub otrzyma pieniądze jeśli spełni trzy warunki. Są bardzo proste i nie powinny budzić wątpliwości – przyznał Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Sparw Społecznych.

Jakie to warunki? Licencja na starty w Ekstralidze Żużelowej, budżet 4 miliony złotych (oprócz wsparcia miasta) oraz najniższe KSM drużyny na poziomie 35 punktów. 

Poniżej decyzja miasta. Wkrótce na naszje stronie rozmowa z Panią Prokurent Krystyną Kloc.