Mecze Betard Sparty z najlepszą oglądalnością telewizyjną

Mecze Betard Sparty z najlepszą oglądalnością telewizyjną

PGE Ekstraliga podała oficjalne statystyki oglądalności meczów najlepszej żużlowej ligi świata. Na szczycie rankingów znów znalazła się Betard Sparta Wrocław. To Wasza zasługa, kibice!

Z raportu PGE Ekstraligi wynika, że Betard Sparta wygrała w rankingu najlepiej oglądanych domowych meczów w sezonie 2020. W całym sezonie przed telewizorami zasiadało średnio blisko 152 tys. widzów, by śledzić mecze naszej drużyny. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajął Motor Lublin (136 tys.), a trzecie MrGarden GKM Grudziądz (133 tys.)

Betard Sparta jest też najlepsza, gdy mowa o rekordowej oglądalności jednego spotkania. Miało to miejsce 4 października, gdy wrocławianie mierzyli się na wyjeździe z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Przed telewizorami zgromadziło się wówczas 249 tys. widzów.

Warto podkreślić, że to nie pierwszy raz, gdy mecz z udziałem Betard Sparty jest najlepiej oglądany. Przed rokiem w tym zestawieniu na pierwszym miejsce było spotkanie naszej drużyny z Falubazem Zielona Góra, które odbyło się na Stadionie Olimpijskim (209 tys.) widzów.

Skumulowana oglądalność wszystkich meczów PGE Ekstraligi w sezonie 2020 wyniosła ponad 8,6 mln widzów. Średnia oglądalność zarówno w stacji nSport+, jak i w Eleven Sports wyniosła blisko 132 tys. widzów. Z kolei wszystkie wydarzenia związane z najlepszą żużlową ligą świata w obu stacjach (mecze i magazyny, jak również emisje powtórkowe) obejrzało 12,2 mln widzów.

Sezon 2020 przyniósł także bardzo dobre statystyki w przypadku aktywności kibiców wokół PGE Ekstraligi w internecie. Akcja „Komu kibicujesz?” w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi zakończyła się największym zaangażowaniem kibiców Fogo Unii Leszno 60,99 % (18 meczów). Na drugim miejscu znaleźli się fani Motoru Lublin 59,02 % (14 meczów), a na trzecim Betard Sparty Wrocław 53,96 % (18 meczów).

Aplikacja PGE Ekstraligi globalnie przyniosła rekordową liczbę użytkowników – 117 tys. i ponad 7,5 mln zdarzeń w okresie od czerwca do października.

Cieszymy się, że choć na Stadionie Olimpijskim mogliśmy się spotykać dopiero od drugiego meczu i to w ograniczonym składzie, to kibice Betard Sparty przez cały sezon byli z drużyną, a ich zaangażowanie wzrosło. Mamy nadzieję, że w 2021 pobijemy kolejne rekordy oglądalności, a przede wszystkim, że będziemy bez przeszkód mogli wspierać naszych żużlowców na pełnych stadionach.