Malitowski wygrywa IMLJ!

Patryk Malitowski żegna się z wiekiem juniora w pięknym stylu! Młodzieżowiec Betardu Sparty Wrocław zwyciężył w czwartkowym finale Indywidualnych Mistrzostwach Ligi Juniorów, który odbył się w Częstochowie. Nasz żużlowiec w pięciu seriach uzbierał 13 punktów, zasłużenie zajmując pierwsze miejsce.

Patryk jeździł bardzo pewnie przez całe zawody i tylko dwa razy znalazł swojego pogromcę – naszego młodzieżowca pokonali jedynie Tobiasz Musielak oraz Paweł Przedpełski, którzy uplasowali się na pozostałych stopniach podium. Malitowski znakomicie wychodził spod taśmy i równie dobrze prezentował się na dystansie, nie oddając rywalom wywalczonych przez siebie pozycji.

– Można powiedzieć, że to było udane zakończenia wieku juniora. Szkoda, że nie był to finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Przede wszystkim wychodziły mi starty. Co prawda dwa razy trochę zaspałem pod taśmą i przez to zgubiłem punkty, ale ogólnie jechało mi się bardzo dobrze – powiedział po turnieju uradowany Patryk.