Magic ambasadorem World Games!

Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław Maciej Janowski został ambasadorem Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. Okolicznościowy dyplom otrzymał tuż przed spotkaniem Betardu Sparty Wrocław z KS Toruń.

– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Cieszę się, że żużel znalazł się w programie The World Games. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wrocławskich kibiców. Bycie ambasadorem Igrzysk to dodatkowa motywacja w walce o medal dla polskiej reprezentacji. Kibiców proszę o wparcie dla The World Games. To będzie doskonała promocja naszego ukochanego sportu, naszego miasta i całego kraju – mówił Maciej Janowski.

W lipcu 2017 roku do Wrocławia przyjedzie 3,5 tysiąca sportowców ze 100 krajów świata. Zmierzą się w 31 dyscyplinach na ponad 20 obiektach w stolicy Dolnego Śląska i kilku innych miejscowościach regionu. Oprócz żużla, w programie Igrzysk są między innymi futbol amerykański, squash, wspinaczka sportowa, aerobik, bieg na orientację, karate, kick boxing, kręgle, sporty bilardowe, lotnicze czy piłka ręczna  w wydaniu plażowym.

Dotychczas ambasadorami Igrzysk zostali panczenista Zbigniew Bródka, kick boxer Przemysław Saleta czy Mistrzyni Świata w karate tradycyjnym Anna Lewandowska.

Źródło: theworldgames2017.com