Maciek i Jura awansowali

Dwóch Spartan uczestniczyło w poniedziałek w turniejach za granicą – Maciej Janowski jechał w 1. rundzie kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata w angielskim Berwick, zaś Jurica Pavlic wystąpił w węgierskim Debreczynie w 3. turnieju kwalifikacyjnym Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Obaj nasi żużlowcy osiągnęli swój cel i awansowali dalej. “Magic”, który zjawił się na stadionie w Berwick dosłownie w ostatniej chwili zajął w Anglii trzecie miejsce z dorobkiem jedenastu punktów, a w wyścigu dodatkowym o miejsce na podium pokonał Hansa Andersena. Półfinały odbędą się 21 czerwca w Gorican oraz Częstochowie.

Wyniki:
1. Linus Sundstroem (Szwecja) – 12+3 (2,3,1,3,3)
2. Jason Doyle (Australia) – 12+2 (3,1,3,3,2)
3. Maciej Janowski (Polska) – 11+3 (1,3,3,1,3)
4. Hans Andersen (Dania) – 11+2 (3,2,2,1,3)
5. Przemysław Pawlicki (Polska) – 9 (3,0,0,3,3)
6. Kenneth Bjerre (Dania) – 9 (3,3,1,2,0)
7. David Bellego (Francja) – 9 (2,2,2,1,2)
8. Craig Cook (Wielka Brytania) – 8 (2,0,3,2,1)
9. Lewis Bridger (Wielka Brytania) – 8 (1,1,3,2,1)
10. Chris Harris (Wielka Brytania) – 8 (1,2,2,2,1)
11. Tomas Suchanek (Czechy) – 6 (0,2,1,3,0)
12. Matej Kus (Czechy) – 5 (1,3,0,0,1)
13. Richard Lawson (Wielka Brytania) – 3 (0,0,1,0,2)
14. Theo Pijper (Francja) – 3 (0,0,0,1,2)
15. Norbert Magosi (Węgry) – 3 (0,1,2,0,0)
16. Tyron Proctor (Australia) – 2 (2,t,0,0,0)
17. Kyle Howarth (Wielka Brytania) – 1 (1)
18. Liam Carr (Wielka Brytania) – NS

Biegi z udziałem Macieja Janowskiego:
2. Bjerre, Proctor, Janowski, Lawson
8. Janowski, Andersen, Magosi, Cook
11. Janowski, Bellego, Sundstroem, Pawlicki
14. Doyle, Bridger, Janowski, Kus
17. Janowski, Pijper, Harris, Suchanek
Bieg dodatkowy o 3 miejsce: Janowski, Andersen

Jurica Pavlic zajął natomiast szóste miejsce w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej Speedway European Championships. Chorwat uzbierał dziewięć oczek i zajął na Węgrzech szóste miejsce, zaś awans do cyklu wywalczyło siedmiu najlepszych żużlowców.

Wyniki:
1. Adrian Miedziński (Polska) – 12 (3,2,2,3,2)
2. Janusz Kołodziej (Polska) – 12 (3,2,3,2,2)
3. Peter Kildemand (Dania) – 10 (0,2,2,3,3)
4. Jonas Davidsson (Szwecja) – 9 (3,1,3,2,0)
5. Kenni Larsen (Dania) – 9 (1,3,3,2,w)
6. Jurica Pavlic (Chorwacja) – 9 (1,3,2,1,2)
7. Patryk Dudek (Polska) – 8+3 (1,d,1,3,3)
8. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 8+2 (3,1,1,0,3)
9. Josef Franc (Czechy) – 8+1 (0,3,1,1,3)
10. Maksim Bogdanow (Łotwa) – 8+0 (2,3,0,2,1)
11. Kjastas Puodżuks (Łotwa) – 7 (2,0,3,0,2)
12. Andriej Karpow (Ukraina) – 6 (2,0,0,3,1)
13. Michael Jepsen Jensen (Dania) – 6 (2,2,1,1,0)
14. Jozsef Tabaka (Węgry) – 3 (0,1,0,1,1)
15. Anders Thomsen (Dania) – 3 (1,1,0,d,1)
16. Martin Malek (Czechy) – 2 (0,0,2,0,0)

Biegi z udziałem Juricy Pavlica:
4. Kołodziej, Jensen, Pavlic, Franc
5. Pavlic, Miedziński, Lebiediew, Malek
12. Larsen, Pavlic, Dudek, Thomsen
14. Karpow, Bogdanow, Pavlic, Puodżuks
19. Kildemand, Pavlic, Tabaka, Davidsson