Maciej Janowski Indywidualnym Mistrzem Polski!

Wychowanek WTS Sparty Wrocław Maciej Janowski, po raz drugi w karierze, zdobył wczoraj tytuł Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu. Popularny Magic był bezkonkurencyjny na torze w Lesznie, wygrywając finałowy turniej z kompletem punktów.

Sposobu na pokonanie zawodnika Betard Sparty Wrocław nie potrafił znaleźć ani urzędujący indywidualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik, ani kwartet reprezentantów klubu gospodarzy – Fogo Unii Leszno. Janowski większość swoich biegów wygrywał z ogromną przewagą, nawet jeśli po drodze musiał mijać rywali.Tak było choćby w rywalizacji z szybkim tego dnia Przemysławem Pawlickim w biegu dwunastym. Przemek najdłużej w tych zawodach potrafił odbierać ataki Janowskiego, ale pierwszy na pierwszym wirażu trzeciego okrążenia zawodnik wrocławskiego klubu świetnym atakiem minął rywala i już po chwili miał komfortową przewagę kilkudziesięciu metrów.

Drugą lokatę w leszczyńskim finale zajął Bartosz Zmarzlik. Na trzecim stopniu podium stanął natomiast były Spartanin – Szymon Woźniak. Drugi z reprezentantów Betard Sparty Wrocław w finałowym turnieju – Maksym Drabik, po niezłym występie został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Maciej Janowski po wczorajszym triumfie jest już najbardziej utytułowanym zawodnikiem wrocławskiego klubu w tej rywalizacji. W klasyfikacji medalowej Indywidualnych Mistrzostw Polski jest natomiast szósty, ex aequo z Edwardem Jancarzem.

Wyniki:

1. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 15 (3,3,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 10+2 (2,3,1,1,3) – 2. miejsce w finale
3. Szymon Woźniak (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 12 (3,3,2,3,1) – 3. miejsce w finale