Lotos Wybrzeże – Atlas: najważniejszy mecz w sezonie?

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta tego spotkania. Ze względu na atut własnego toru, większe szanse zachowują żużlowcy z Gdańska, ale nie przemawiają za nimi ostatnie wyniki. Z kolei wrocławianie nie spisują się najlepiej na wyjazdach, ale wciąż liczą na „przebudzenie” Tomasza Jędrzejaka i Scotta Nichollsa.
Najjaśniejszym punktem gdańszczan z pewnością będzie Kenneth Bjerre. Duńczyk notuje ostatnimi czasy wręcz rewelacyjne wyniki (m.in. 15 punktów w sześciu startach w Gorzowie Wielkopolskim). Poza nim jedynym „pewnym” zawodnikiem jest Martin Vaculik. Młodzieżowiec ze Słowacji potrafi rywalizować na najwyższym poziomie i szczególnie na własnym torze, wygrywać z najlepszymi. W identycznej sytuacji znajduje się wrocławski Atlas. Poza niekwestionowanym liderem (Jason Crump) oraz juniorem (Maciej Janowski), nie ma zawodnika, który gwarantowałby określoną ilość punktów.

Daniel Jeleniewski ostatnimi czasy imponuje startami. Czy tak będzie w Gdańsku?

Wrocławianie liczą na Daniela Jeleniewskiego, który w sobotę pojedzie w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Toruniu. W niedawno rozgrywanym Drużynowym Pucharze Świata solidnie spisał się Dave Watt, zatem można spodziewać się, że zdobycz punktowa w DPŚ przełoży się na poczynania ligowe. Całkowitą niewiadomą pozostaje forma zawodników, którzy od początku sezonu nie radzą sobie najlepiej, czyli Tomasza Jędrzejaka i Scotta Nichollsa. Być może postawa właśnie tych jeźdźców będzie kluczem do zwycięstwa w arcyważnym pojedynku w Gdańsku.
Z kolei kibice Lotosu Wybrzeża wciąż pokładają nadzieje w Hansie Andersenie. Duńczyk miewał już lepsze momenty w tym sezonie, ale generalnie zawodzi. Podobnie jak Adam Skórnicki i Magnus Zetterstroem. Jeżeli ci zawodnicy pojadą na swoim poziomie, dwa punkty meczowe powinny zostać w Gdańsku.
Bardzo prawdopodobne, że będzie to najważniejszy mecz w sezonie dla jednej z drużyn. Kto w niedzielę zwycięży „za trzy” będzie znajdował się w wręcz komfortowej sytuacji, bowiem szóste miejsce będzie miał na „wyciągnięcie ręki”. W pierwszym spotkaniu Atlas zwyciężył 49:41. Jeżeli gdańszczanie chcą myśleć o trzech punktach, muszą zwyciężyć różnicą co najmniej dziewięciu „oczek”. Początek spotkania – godzina 18:00.
awizowane składy
Atlas Wrocław
1. Scott Nicholls
2. Tomasz Jędrzejak
3. Daniel Jeleniewski
4. Dave Watt
5. Jason Crump
6. Leon Madsen
Lotos Wybrzeże Gdańsk
9. Kenneth Bjerre
10. Renat Gafurow
11. Magnus Zetterstroem
12. Hans Andersen
13. Adam Skórnicki
14. Damian Sperz
Początek zawodów: godzina 18:00
Sędzia: Ryszard Bryła.