Komplet wyników

W 7 rundzie Enea Ekstraligi rozegrano wczoraj wszystkie pięć spotkań.

Jak już informowaliśmy Betard Sparta Wrocław uległa na wyjeździe częstochowskiemu Dospelowi Włókniarzowi 26:52. Z powodu silnych opadów deszczu zawody przerwano po 13 wyścigach.

Z pozostałych spotkań największych emocji dostarczyły mecze w
Toruniu, Gdańsku i Gorzowie.

Na Motoarenie Unibax podejmował Azoty Tauron Tarnów. Na zwycięstwo gości największy wpływ miały wyścigi 6,7,8, które “Jaskółki” wygrały podwójnie. “Anioły” próbowały odrabiać straty, ale okazało się to mało skuteczne. Wystarczyło jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 43:47.

Nad morzem Lotos Wybrzeże podejmował Stelmet Falubaz Zielona Góra. O wyniku tego pojedynku decydował ostatni – piętnasty wyścig. Przed nim goście prowadzili 43:40. Gdańszczanie wciąż zachowywali szansę na zwycięstwo. Warunkiem było podwójne zwycięstwo w ostatnim biegu. Niestety startującej wyścig po wyścigu parze Thomas H. Jonasson – Nicki Pedersen nie udało się skopiować wyniku z czternastego wyścigu. Najszybciej do mety dojechał Andreas Jonsson, zapewniając tym samym zwycięstwo drużynie spod znaku “Myszki Miki” (46:43).

Gorzowianie są kolejnym w tym sezonie zespołem, który stracił punkty na własnym torze. Stal podejmowała wczoraj Unię Leszno. Gospodarze szanse na zwycięstwo praktycznie stracili w czternastym wyścigu zakończonym remisem. Przed ostatnim biegiem Stal miała tylko iluzoryczne szanse na tryumf. Unia prowadziła bowiem 44:40 i tylko wynik 5:0 przechyliłby szalę zwycięstwa na korzyść stalowców. Gospodarze mieli jednak szansę na remis. Krzysztof Kasprzak nie dał rady pokonać Jarosława Hampela. “Dwójka” uczestnika Grand Prix oznaczała minimalne – dwupunktowe – zwycięstwo Unii (46:44).

Ostatni mecz tej rundy rozegrano w Rzeszowie, gdzie PGE Marma podejmowała Polonię Bydgoszcz. Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszym wyścigu i nie oddali go do końca spotkania. Z biegu na bieg rzeszowanie systematycznie powiększali przewagę i ostatecznie wygrali 55:35.

W tabeli Enea Ekstraligi prowadzą Azoty Tauron Tarnów przed Stalą
Gorzów i Unią Leszno. Betard Sparta Wrocław zajmuje przedostatnie miejsce.