Komplet “Fredki”

Aż w trzech spotkaniach w poniedziałkowy wieczór pojechali zawodnicy Betardu Sparty Wrocław. 6 zawodników w barwach swoich drużyn walczyło o zwycięstwo w Manchesterze, Wolverhampton i Swindon.

Na swoim domowym torze, Wilki w końcu przełamały złą passę i wygrały z ekpią Eastbourne Eagles 47:42. 

Kompletu punktów dorobił się Fredrik Lindgren (3,3,3,3,3). W niczym nie ustępował mu Tai Woffinden, który zdobył 12 oczek i 2 bonusy (3,2,3,2*,2*). Dzielnie walczył także Tyron Proctor zodbywając 6+1 (d,2*,3,1,). Rozgrywający swój drugi mecz po powrocie z urlopu zdrowotnego Nicolai Klindt zdobył 1+1 (1*,t,0,d).

Wolverhampton Wolves: 47
1. Fredrik Lindgren – 15 (3,3,3,3,3)
2. Tyron Proctor – 6+1 (d,2*,3,1)
3. Nicolai Klindt – 1+1 (1*,t,0,d)
4. Ricky Wells – 7 (2,1,3,1)
5. Tai Woffinden – 12+2 (3,2,3,2*,2*)
6. Pontus Aspgren – 1 (0,0,1,-)
7. Jacob Thorssell – 5+1 (2,2*,0,u,1,0)
Eastbourne Eagles: 42
1. Joonas Kylmaekorpi – 9+2 (1*,3,1*,2,1,1)
2. Lukas Dryml – 4+1 (2,2*,w,w)
3. Simon Gustafsson – 11 (3,d,3,2,3,0)
4. Cameron Woodward – 3+1 (0,w,1,0,2*)
5. Lewis Bridger – Z/Z
6. Denis Gizatullin – 6+1 (1,1,2,2*)
7. Timo Lahti – 9 (3,1,2,0,3)

Wyścig po wyścigu
1. Lindgren, Dryml, Kylmaekorpi, Proctor (d) 3:3
2. Lahti, Thorssell, Gizatullin, Aspgren 2:4 (5:7)
3. Gustafsson, Wells, Klindt, Woodward 3:3 (8:10)
4. Woffinden, Thorssell, Lahti, Woodward (w/u) 5:1 (13:11)
5. Kylmaekorpi, Dryml, Wells, Thorssell (Klindt t) 1:5 (14:16)
6. Lindgren, Proctor, Gizatullin, Gustafsson (d) 5:1 (19:17)
7. Gustafsson, Woffinden, Woodward, Aspgren 2:4 (21:21)
8. Proctor, Lahti, Thorssell (u), Dryml (w/u) 3:2 (24:23)
9. Wells, Gizatullin, Kylmaekorpi, Klindt 3:3 (27:26)
10. Lindgren, Gustafsson, Proctor, Woodward 4:2 (31:28)
11. Woffinden, Kylmaekorpi, Aspgren, Dryml (w/u) 4:2 (35:30)
12. Gustafsson, Gizatullin, Thorssell, Klindt (d) 1:5 (36:35)
13. Lindgren, Woffinden, Kylmaekorpi, Lahti 5:1 (41:36)
14. Lahti, Woodward, Wells, Thorssell 1:5 (42:41)
15. Lindgren, Woffinden, Kylmaekorpi, Gustafsson 5:1 (47:42)

W Manchesterze drużyna Belle Vue Aces podjęła Birmingham Brummies. Gospodarze wygrali spotkanie 47:43.  To było słabe spotkanie w wykonaniu Sebastiana Ułamka, który zdobył 1 punkt i 1 bonus (w,0,1*,-).

Belle Vue Aces: 47
1. Rory Schlein – 11+1 (0,2*,3,3,3)
2. Craig Cook – 11+1 (2,3,3,2*,1)
3. Patrick Hougaard – 5 (0,3,0,2)
4. Artur Mroczka – 6 (1,0,3,2)
5. Charlie Gjedde – 8 (2,3,3,0)
6. Ales Dryml – 3+1 (1,1*,0,1,0)
7. Renat Gafurow – 3 (3,-,0,w)
Birmingham Brummies: 43
1. Bjarne Pedersen – 11 (3,2,2,2,2)
2. Josh Auty – 4+1 (1,1*,2,0)
3. Daniel King – 5 (3,2,0,-)
4. Ben Barker – 5+2 (2*,1*,1,1)
5. Sebastian Ułamek – 1+1 (w,0,1*,-)
6. Kyle Newman – 4 (0,1,2,1)
7. Martin Smolinski – 13+2 (2,3,1*,3,1*,3,0)

Wyścig po wyścigu
1. Pedersen, Cook, Auty, Schlein 2:4
2. Gafurow, Smolinski, Dryml, Newman 4:2 (6:6)
3. King, Barker, Mroczka, Hougaard 1:5 (7:11)
4. Smolinski, Gjedde, Dryml, Ułamek (w/su) 3:3 (10:14)
5. Hougaard, Pedersen, Auty, Mroczka 3:3 (13:17)
6. Cook, Schlein, Newman, Ułamek 5:1 (18:18)
7. Gjedde, King, Barker, Dryml 3:3 (21:21)
8. Cook, Auty, Smolinski, Gafurow 3:3 (24:24)
9. Mroczka, Newman, Ułamek, Hougaard 3:3 (27:27)
10. Schlein, Cook, Barker, King 5:1 (32:28)
11. Gjedde, Pedersen, Dryml, Auty 4:2 (36:30)
12. Smolinski, Mroczka, Newman, Gaurow (w) 2:4 (38:34)
13. Schlein, Pedersen, Smolinski, Gjedde 3:3 (41:37)
14. Smolinski, Hougaard, Barker, Dryml 2:4 (43:41)
15. Schlein, Pedersen, Cook, Smolinski 4:2 (47:43)

Najciekawszy pojedynek wieczoru rozegrał się w Swindon. Lokalne Rudziki, wiceliderzy  tabeli podjęły aktualnego lidera, Poole Piratem. W zaciętym pojedynku, ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali to spotkanie 49:41. Dennis Andersson ujechał dla Piratów 7 punktów i bonus (2,2,0,2,1*).

Swindon Robins: 49
1. Hans Andersen – 12 (d,3,3,3,3)
2. Jason Doyle – 6 (3,0,3,d)
3. Simon Stead – 3+1 (0,0,2,1*)
4. Troy Batchelor – 6+1 (3,2,1*,u)
5. Peter Kildemand – 6+2 (1*,3,0,2*,w)
6. Nick Morris – 8 (1,1,3,3)
7. Dawid Lampart – 8 (3,2,1,2)
Poole Pirates: 41
1. Chris Holder – 6+1 (2,1,2,0,1*)
2. Ricky Kling – 8+2 (1*,3,2,1*,1)
3. Darcy Ward – 12+2 (1*,2,3,1*,3,2)
4. Dennis Andersson – 7+1 (2,2,0,2,1*)
5. Krzysztof Kasprzak – Z/Z
6. Sam Masters – 8+1 (2,3,1*,0,0,2)
7. Linus Ekloef – 0 (0,d,0,-)

Wyścig po wyścigu
1. Doyle, Holder, Kling, Andersen (d) 3:3
2. Lampart, Masters, Morris, Ekloef 4:2 (7:5)
3. Batchelor, Andersson, Ward, Stead 3:3 (10:8)
4. Masters, Lampart, Kildemand, Ekloef (d) 3:3 (13:11)
5. Kling, Batchelor, Holder, Stead 2:4 (15:15)
6. Andersen, Andersson, Masters, Doyle 3:3 (18:18)
7. Kildemand, Ward, Morris, Andersson 4:2 (22:20)
8. Doyle, Kling, Lampart, Masters 4:2 (26:22)
9. Ward, Stead, Batchelor, Ekloef 3:3 (29:25)
10. Andersen, Andersson, Ward, Doyle (d) 3:3 (32:28)
11. Morris, Holder, Kling, Kildemand 3:3 (35:31)
12. Ward, Lampart, Stead, Masters 3:3 (38:34)
13. Andersen, Kildemand Kling, Holder 5:1 (43:35)
14. Morris, Masters, Andersson, Batchelor (u) 3:3 (46:38)
15. Andersen, Ward, Holder, Kildemand (w/u) 3:3 (49:41)

JULIA SOWIŃSKA  
www.speedwayupdates.proboards.com