Już są w Zakopanem

Dzisiaj rano zawodnicy drużyny Betard Sparta Wrocław pod opieką menedżera ds. sportowych Piotra Barona i trenera ds. ogólnorozwojowych Tomasza Skrzypka wyjechali na obóz kondycyjny do Zakopanego. Zgrupowanie potrwa do 9 lutego.

Obóz polega na optymalnym przygotowaniu zawodników na tym etapie przygotowań, a głównie na wyrównaniu poziomu grupy. Wśród uczestników obozu są zawodnicy, którzy rozpoczęli przygotowania w listopadzie, w grudniu oraz zawodnicy zagraniczni – mówi Tomasz Skrzypek.

Obóz to trzeci etap przygotowań do sezonu. – Polega on na zbudowaniu objętości tlenowej organizmu, która docelowo ma wprowadzić stabilność formy i zachowań w sezonie – wyjaśnia Tomasz Skrzypek.

Zajęcia są tak pomyślane, aby dozować obciążenia dowolnie do formy zawodników. Będziemy mieli dużo zajęć w terenie. Wprowadzamy różnorodność, a więc będzie skialpinizm, narty biegowe i snowboard. Zajęcia w terenie uzupełnione będą ćwiczeniami na sali. W tej materii będzie to kontynuacja tego, co robimy we Wrocławiu, czyli budowanie siły i siły dynamicznej. Oczywiście, tak jak wspomniałem wcześniej, będziemy zwracali uwagę na dozowanie ćwiczeń związanych z kształtowaniem mocy – kończy Skrzypek.

Na naszej stronie na bieżąco będziemy relacjonowali przebieg obozu.