Janowski nie obronił Złotego Kasku

Reprezentant Betardu Sparty Wrocław Maciej Janowski startował w niedzielę w tradycyjnym corocznym turnieju o Złoty Kask. “Magic” zajął w Rawiczu jedenaste miejsce i nie powtórzył sukcesu z ubiegłego roku, kiedy to okazał się najlepszy w tych zawodach.

Janowski był jedynym zawodnikiem Betardu Sparty, który pojechał w Rawiczu. Maciek spisał się jednak poniżej swoich możliwości – siedem punktów i brak indywidualnego zwycięstwa to na pewno wynik poniżej oczekiwań żużlowca, który dzień wcześniej pokazał się z przyzwoitej strony podczas Grand Prix Polski w Toruniu.

Wyniki:
1. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 13 (3,3,2,2,3)
2. Kacper Gomólski (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 11+3 (3,3,0,3,2)
3. Grzegorz Walasek (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa) – 11+2 (3,1,3,3,1)
4. Damian Baliński (Fogo Unia Leszno) – 10 (1,3,3,1,2)
5. Krzysztof Buczkowski (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 9+3 (3,2,2,0,2)
6. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) – 9+2 (2,w,1,3,3)
7. Robert Miśkowiak (KMŻ Lublin) – 9+w (1,2,3,d,3)
8. Sebastian Ułamek (GKM Grudziądz) – 8 (2,0,0,3,3)
9. Piotr Świderski (Stal Gorzów) – 8 (1,3,2,1,1)
10. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) – 7 (2,0,3,2,0)
11. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 7 (0,2,2,1,2)
12. Piotr Protasiewicz (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 6 (0,2,1,2,1)
13. Kamil Brzozowski (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) – 6 (2,1,1,2,d)
14. Mirosław Jabłoński (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa) – 3 (0,1,0,1,1)
15. Karol Baran (Speedway Wanda Instal Kraków) – 2 (0,1,1,d,-)
16. Paweł Miesiąc (PGE Marma Rzeszów) – 1 (1,0,t,0,-)
17. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Rawicz) – 0 (d,u)
18. Marcel Kajzer (Kolejarz Rawag Rawicz) – 0 (d)

Biegi z udziałem Macieja Janowskiego:
4. Buczkowski, Ułamek, Świderski, Janowski
8. Pawlicki, Janowski, Walasek, Miesiąc
9. Baliński, Janowski, Protasiewicz, Gomólski
15. Miedziński, Brzozowski, Janowski, Baran (d/start)
18. Miśkowiak, Janowski, Jabłoński, Zengota

Klasyfikacja: 
1. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 13 (3,3,2,2,3)
2. Kacper Gomólski (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 11+3 (3,3,0,3,2)
3. Grzegorz Walasek (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa) – 11+2 (3,1,3,3,1)
4. Damian Baliński (Fogo Unia Leszno) – 10 (1,3,3,1,2)
5. Krzysztof Buczkowski (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 9+3 (3,2,2,0,2)
6. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) – 9+2 (2,w,1,3,3)
7. Robert Miśkowiak (KMŻ Lublin) – 9+w (1,2,3,d,3)
8. Sebastian Ułamek (GKM Grudziądz) – 8 (2,0,0,3,3)
9. Piotr Świderski (Stal Gorzów) – 8 (1,3,2,1,1)
10. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) – 7 (2,0,3,2,0)
11. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 7 (0,2,2,1,2)
12. Piotr Protasiewicz (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 6 (0,2,1,2,1)
13. Kamil Brzozowski (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) – 6 (2,1,1,2,d)
14. Mirosław Jabłoński (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa) – 3 (0,1,0,1,1)
15. Karol Baran (Speedway Wanda Instal Kraków) – 2 (0,1,1,d,-)
16. Paweł Miesiąc (PGE Marma Rzeszów) – 1 (1,0,t,0,-)
17. Sebastian Niedźwiedź (Kolejarz Rawag Rawicz) – 0 (d,u)
18. Marcel Kajzer (Kolejarz Rawag Rawicz) – 0 (d)