IMŚ na długim torze

Po raz pierwszy w Polsce! Tylko w Rzeszowie! Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze!

10 sierpnia na stadionie Miejskim w Rzeszowie po raz pierwszy w Polsce odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze – 2013 FIM Long Track World Championship  Final 4. Swój udział potwierdzili znani żużlowcy z wielu krajów. Bilety w sprzedaży już od 3 lipca.

Long Track (długi tor) to sport motocyklowy bardzo podobny do klasycznego Speedway’a. Turnieje Long Track mogą być rozgrywane na torach o długości od 350m do 1300m (długość rzeszowskiego toru wynosi 395 metrów). Zawodnicy podczas wyścigów osiągają większe prędkości, a to za sprawą specjalnych motorów, które są nieco większe i mają dwubiegową skrzynię biegów. W biegu bierze udział zazwyczaj sześciu zawodników, choć zdarzały się wyścigi w których startowało ośmiu zawodników.

W rzeszowskim turnieju swój udział potwierdziło już 18 zawodników m.in. z takich krajów jak: Finlandia, Niemcy, Czechy, Australia, Wielkiej Brytania, Francja czy  Holandia. Zapewne nie zabraknie też uczestników z Polski.

Imprezę , która rozpocznie się o godz. 18.30 poprowadzi znany dziennikarz Polsatu Sport oraz ekspert żużlowy, Tomasz Lorek. Bilety w cenie: nowa trybuna (wschodnia) – 50 zł, stara trybuna (zachodnia) – 30 zł, można nabyć w budynku klubowym ZKS Stal Rzeszów,  w Millenium Hall (punkt informacyjny) oraz w Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów. Dzieci do 12 roku życia wchodzą za darmo.

Bilety dostępne w internecie na www.kupbilet.pl!

Najważniejsze zasady Grand Prix na długim torze:

– 19 stałych uczestników plus 1 dzika karta na każdy turniej.
– 20 wyścigów (zamiast 12) plus 2 półfinały i finał, w sumie 23 biegi.
– 5 zawodników w biegu (wcześniej startowało 6).
– turnieje mogą być rozgrywane na torach o długości od 350m do 1300m (długość rzeszowskiego toru wynosi 395 metrów)