I sam Gryf nic nie pomoże, kiedy Ogór jest na torze!

Jutro o godzinie 17:30 nasza drużyna podejmować będzie Polonię Bydgoszcz. Zawodnicy z Gryfem na plastronie będą mieli ciężki orzech do zgryzienia na Stadionie Olimpijskim.

“Spartanie” przystąpią do spotkania w takim samym składzie jak w poprzednich dwóch spotkaniach. Nowością jest roszada w parach, na jaką zdecydował się Piotr Baron. – Seba pojedzie w parze z Patrykiem Malitowskim. Chcemy spróbować takiego rozwiązania. To powinno chwycić – komentuje swoją decyzję szkoleniowiec.

Chciałoby się powiedzieć: My się Bydzi nie boimy i u siebie zwyciężymy! Jednak historia pokazuje, że żadnego rywala nie należy lekceważyć. Szeregi naszych gości zasila jeden z najlepiej punktujących w tym roku zawodników – Emil Sajfutdinow. W ubiegłym tygodniu Grigorij Łaguta udowodnił, że brązowy medal DPŚ potrafi uskrzydlić. Czy podobnie będzie z jego młodszym bratem? Artiom powrócił do składu i z pewnością będzie chciał wykorzystać swoją szansę.

Krzysztof Buczkowski, który w tym roku prezentuje rewelacyjną formę nie raz już udowodnił, że nie jest bohaterem jednego toru. Dobry występ podczas Drużynowego Pucharu Świata sprawił, że akcje tego zawodnika znacząco wzrosły. W niedzielę zobaczymy także Tomasza Gapińskiego, który zapewne doskonale pamięta, jak się jeździ na naszym owalu. Stawkę Polonii uzupełni Robert Kościecha oraz juniorzy – Szymon Woźniak oraz Mikołaj Curyło.

Naszym czarnym koniem jest Tomasz Jedrzejak. Czy deszcz, czy słońce, kapitan jest niezawodny w każdym calu! Również  Fredrik Lindgren poczuł w pełni klimat naszej drużyny i wpasował się w nią wyśmienicie! Sebastian Ułamek z meczu na mecz udowadnia wrocławskiej publiczności, że kiepski początek sezonu należy już do mglistej przeszłości. Tai Woffinden, ma w oczach nie tylko iskierki żartownisia, ale też zacięcie, które przekłada się na punkty. Kluczem do wygranej, mogą być punkty zdobyte przez Jespera B. Monberga. Waleczny Duńczyk wystąpi po raz czwarty w barwach naszej drużyny. Nasza młodzież też nie popuści rywalom. Duet Patryk & Patryk tanio skóry nie sprzedadzą!

Mecz w Bydgoszczy zakończył się przegraną naszej drużyny 52:38. Mogłoby się wydawać, że punkt bonusowy zabiorą ze sobą bydgoszczanie. Doping kibiców motywuje jednak naszych zawodników. Zdobądźmy ten bonus razem z nimi. This is SPARTA!

Awizowane składy:
Polonia Bydgoszcz:
1. Krzysztof Buczkowski
2. Artiom Łaguta
3. Robert Kościecha
4. Tomasz Gapiński
5. Emil Sajfutdinow
6. Szymon Woźniak
Betard Sparta Wrocław:
9. Fredrik Lindgren
10. Tai Woffinden
11. Tomasz Jędrzejak
12. Jesper B. Monberg
13. Sebastian Ułamek
14. Patryk Dolny

Sędzia: Marek Wojaczek
Początek spotkania: godz. 17:30

 

AGNIESZKA RATOWSKA – GNIADEK