Historyczna gratka dla kibiców!

W niedzielę o godz. 16.00 żużlowcy Betardu Sparty Wrocław pojadą zaległy mecz II rundy DMP ze Stalą Gorzów Wielkopolski. Jest jednak wiele powodów, dla których warto przybyć na Stadion Olimpijski już wcześniej!

WTS przygotował dla kibiców nie lada gratkę – otóż na placu przed trybuną główną Stadionu Olimpijskiego, Muzeum Motoryzacji Topacz pokaże widzom kolekcjonerskie żużlowe rarytasy z dawnych lat – dwa zabytkowe motocykle FIS polskiej produkcji, dwie jawy żużlowe z lat 60. i 70., dwuzaworowy angielski silnik JAP oraz dwie wyczynowe maszyny WSK z dawnego stanu Sparty Wrocław. Do tego na wystawie kibice będą mogli zobaczyć kombinezony z lat 70., 80. i  plansze na stojakach z historią Sparty, historią motocykli wyczynowych i żużlowych wraz ze zdjęciami. Łezka zakręci się w oku!
 
Te zabytkowe maszyny od razu będzie można porównać ze współczesnymi, jakie z kolei wystawią żużlowcy – amatorzy z TMSM Sparta Wrocław, którzy są w posiadaniu m.in. autentycznego motoru Tomasza Golloba i jego kasku.

Przed meczowymi emocjami związanymi z meczem Betardu Sparty ze Stalą zapraszamy do odwiedzenia wystawy!