Grand Prix czas zacząć!

W sobotę o 7 rano czasu polskiego w Auckland rozpocznie się Grand Prix Nowej Zelandii – pierwsza tegoroczna eliminacja cyklu Grand Prix. W gronie najlepszych żużlowców  na świecie wystąpi dwóch zawodników Betardu Sparty Wrocław, obrońca tytułu indywidualnego mistrza świata Tai Woffinden oraz Troy Batchelor.

Przed Woffindenem, który po fenomenalnym ubiegłorocznym sezonie, kiedy został sensacyjnym mistrzem świata, tym razem trudniejsze zadanie utrzymania się na szczycie. Udział w nowozelandzkim turnieju okupiony będzie bólem – tydzień temu w lidze angielskiej Tajski miał wypadek, w wyniku którego uszkodził sobie więzadła w prawej nodze. To jednak dla niego nie nowość – przypomnimy, że po tytuł mistrza świata sięgał ze złamanym obojczykiem.

Dla Troya Batchelora to pierwszy sezon, kiedy jest on pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Było to wielkie marzenie Australijczyka i nie wahał się on ani sekundę, gdy zaproponowano mu miejsce w szesnastce wobec rezygnacji Emila Sajfutdinowa. Wszyscy kibice Betardu Sparty są na pewno bardzo ciekawi jak waleczny Troy poradzi sobie w elicie i czy potwierdzi dobrą dyspozycję z ubiegłego sezonu. Trzymamy kciuki za dobre występy naszych żużlowców i żeby przejechali całe Grand Prix bez żadnych kontuzji!

Lista startowa Grand Prix Nowej Zelandii:
1. Jason Bunyan (Nowa Zelandia)
2. Darcy Ward (Australia)
3. Kenneth Bjerre (Dania)
4. Chris Harris (Wielka Brytania)
5. Troy Batchelor (Australia)
6. Matej Zagar (Słowenia)
7. Chris Holder (Australia)
8. Nicki Pedersen (Dania)
9. Greg Hancock (USA)
10. Niels Kristian Iversen (Dania)
11. Martin Smolinski (Niemcy)
12. Fredrik Lindgren (Szwecja)
13. Krzysztof Kasprzak (Polska)
14. Jarosław Hampel (Polska)
15. Andreas Jonsson (Szwecja)
16. Tai Woffinden (Wielka Brytania)

17. Andrew Aldridge (Nowa Zelandia)
18. Grant Tregoning (Nowa Zelandia)