“Fredka” na podium

Dzisiaj w Pardubicach rozegrano 64. Zlatą Prilbę. 

W stawce zawodników znalazł się reprezentant Betard Sparty Wrocław – Fredrik Lindgren

Szwed rywalizację rozpoczął od ćwierćfinałów. W swojej grupie 3 zajął trzecie, ostatnie premiowane awansem do półfinałów miejsce. “Fredka” rozpoczął od czwartego miejsca, ale potem wygrał wyścig, a w kolejnym dojechał do mety na trzeciej pozycji. Osiem “oczek” w tej fazie zawodów wystarczyło do awansu dalej.

W półfinale (grupa 2) Szwed także był trzeci. Tym razem zgromadził siedem punktów. Wystarczyło to jednak do awansu do finału A. W nim nasz zawodnik musiał uznać wyższość Grzegorza Walaska. Lindgren dojechał do mety na drugiej pozycji, zapewniając sobie miejsce na podium. Trzeci był Hans Andersen.

Oprócz wspomnianej trójki w finale A wystartowali także: Ales Dryml, Troy Batchelor i Rory Schlein.   

 

Kwalifikacje
Grupa 1
1. Troy Batchelor, Australia – 10 (5,5,d)
2. Martin Malek, Czechy – 8 (4,4,3)
3. Max Dilger, Niemcy – 7 (3,3,4)
——————–
4. Josef Franc, Czechy – 5 (d,d,5)
5. Christian Carrica, Argentyna – 4 (2,2,w)
4. Henry v.d. Steen, Holandia – 3 (1,1,2)

Wyścig po wyścigu
1: Batchelor, Malek, Dilger, Carrica, Steen, Franc (d)
2: Batchelor, Malek, Dilger, Carrica, Steen, Franc (d)
3: Franc, Dilger, Malek, Steen, Batchelor (d), Carrica (w)

Grupa 2
1. Lasse Bjerre, Dania – 9 (5,4,d)
2. Stanislaw Burza, Polska – 9 (4,5,ns)
3. Matej Kus, Czechy – 8 (3,2,5)
——————–
4. Zdenek Simota, Czechy – 7 (d,3,4)
5. Roberto Haupt, Niemcy – 5 (2,1,3)
6. Nicolas Covatti, Argentyna – 2 (ns,0,2)

Wyścig po wyścigu
1: Bjerre, Burza, Kus, Haupt, Simota (d), Covatti (ns)
2: Burza, Bjerre, Simota, Kus, Haupt, Covatti
3: Kus, Simota, Haupt, Covatti, Bjerre (d), Burza (ns)

Grupa 3
1. Christian Hefenbrock, Niemcy – 10 (5,5,d)
2. Nicklas Porsing, Dania – 9 (4,3,5)
3. Samo Kukovica, Słowenia – 7 (3,4,3)
——————–
4. Filip Sitera, Czechy – 6 (2,2,4)
5. Dakota North, Australia – 3 (1,1,2)
6. Patrik Nagy, Węgry – 0 (0,0,d)

Wyścig po wyścigu
1: Hefenbrock, Porsing, Kukovica, Sitera, North, Nagy
2: Hefenbrock, Kukovica, Porsing, Sitera, North, Nagy
3: Porsing, Sitera, Kukovica, North, Nagy (d), Hefenbrock (ns)

Grupa 4
1. Lukasz Jankowski, Polska – 8 (u,5,3)
2. Tobias Busch, Niemcy – 7 (1,2,5)
3. Fritz Wallner, Austria – 7 (3,3,4)
——————–
4. Timo Lahti, Finlandia – 6 (2,4,2)
5. Maks Gregoric, Słowenia – 5 (5,0,0)
6. Hynek Stichauer, Czechy – 5 (4,1,1)

Wyścig po wyścigu
1: Gregoric, Stichauer, Wallner, Lahti, Busch, Jankowski (u)
2: Jankowski, Lahti, Wallner, Busch, Stichauer, Gregoric
3: Busch, Wallner, Jankowski, Lahti, Stichauer, Gregoric

Ćwierćfinały
Grupa 1
1. Troy Batchelor, Australia – 10 (5,3,5)
2. Grzegorz Walasek, Polska – 9 (4,5,3)
3. Magnus Zetterström, Szwecja – 8 (2,4,4)
——————–
4. Stanislaw Burza, Polska – 4 (3,1,0)
5. Vaclav Milik, Czechy – 4 (1,2,2)
6. Samo Kukovica, Słowenia – 1 (0,0,1)

Wyścig po wyścigu
1: Batchelor, Walasek, Burza, Zetterström, Milik, Kukovica
2: Walasek, Zetterström, Batchelor, Milik, Burza, Kukovcia
3: Batchelor, Zetterstrom, Walasek, Milik, Kukovica, Burza

Grupa 2
1. Ales Dryml, Czechy – 9 (ns,4,5)
2. Hans Andersen, Dania – 8 (2,5,3)
3. Jurica Pavlic, Chorwacja – 8 (4,3,4)
——————–
4. Lukasz Jankowski, Polska – 7 (5,2,1)
5. Martin Malek, Czechy – 4 (3,1,0)
6. Matej Kus, Czechy – 3 (1,0,2)

Wyścig po wyścigu
1: Jankowski, Pavlic, Malek, Andersen, Kus, A.Dryml (ns)
2: Andersen, A.Dryml, Pavlic, Jankowski, Malek, Kus
3: A.Dryml, Pavlic, Andersen, Kus, Jankowski, Malek

Grupa 3
1. Lukas Dryml, Czechy – 9 (5,4,4)
2. Rory Schlein, Australia – 8 (3,1,5)
3. Fredrik Lindgren, Szwecja – 8 (0,5,3)
——————–
4. Tobias Busch, Niemcy – 6 (4,0,2)
5. Max Dilger, Niemcy – 5 (2,3,1)
6. Christian Hefenbrock, Niemcy – 3 (1,2,0)

Wyścig po wyścigu
1: L.Dryml, Busch, Schlein, Dilger, Hefenbrock, Lindgren
2: Lindgren, L.Dryml, Dilger, Hefenbrock, Schlein, Busch
3: Schlein, L.Dryml, Lindgren, Busch, Dilger, Hefenbrock

Grupa 4
1. Nicki Pedersen, Dania – 10 (5,5,ns)
2. Benjamin Barker, Wielka Brytania – 8 (1,3,5)
3. Tomas Suchanek, Czechy – 8 (4,4,N)
——————–
4. Lasse Bjerre, Dania – 7 (3,2,4)
5. Fritz Wallner, Austra – 2 (2,u,u)
6. Nicklas Porsing, Dania – 1 (0,1,w)

Wyścig po wyścigu
1: Pedersen, Suchanek, Bjerre, Wallner, Barker, Porsing
2: Pedersen, Suchanek, Barker, Bjerre, Porsing, Wallner (u)
3: Barker, Bjerre, Wallner (u), Porsing, (w), Pedersen (ns), Suchanek (ns) 

Półfinały
Grupa 1
1. Troy Batchelor, Australia – 10 (5,5,ns)
2. Hans Andersen, Dania – 8 (2,4,4)
3. Rory Schlein, Australia – 7 (4,3,d)
4. Magnus Zetterström, Szwecja – 6 (3,2,3)
5. Nicki Pedersen, Dania – 5 (d,w,5)
6. Tomas Suchanek, Czechy – 3 (ns,1,2)

Wyścig po wyścigu
1: Batchelor, Schlein, Zetterström, Andersen, Pedersen (d), Suchanek (ns)
2: Batchelor, Andersen, Schlein, Zetterström, Suchanek, Pedersen (w)
3: Pedersen, Andersen, Zetterström, Suchanek, Schlein (d), Batchelor (ns)

Grupa 2
1. Grzegorz Walasek, Polska – 10 (5,3,5)
2. Ales Dryml, Czechy – 9 (4,5,ns)
3. Fredrik Lindgren, Szwecja – 7 (3,4,3)
4. Jurica Pavlic, Chorwacja – 6 (2,1,4)
5. Lukas Dryml, Czechy – 4 (u,2,2)
6. Benjamin Barker, Wielka brytania – 2 (1,0,1)

 

Wyścig po wyścigu
1: Walasek, A.Dryml, Lindgren, Pavlic, Barker, L.Dryml (u)
2: A.Dryml, Lindgren, Walasek, L.Dryml, Pavlic, Barker
3: Walasek, Pavlic, Lindgren, L.Dryml, Barker, A.Dryml (ns)

Finał B: Pedersen, L.Dryml, Zetterström, Pavlic, Parker, Suchanek

Finał A: Walasek, Lindgren, Andersen, A.Dryml, Batchelor, Schlein

 

źródło: www.przegladzuzlowy.pl