Dziś mecz: Pierwsza batalia o utrzymanie

W niedzielny wieczór na Stadionie Olimpijskim po raz kolejny zapłonie wrocławski ogień. Na trybunach będzie panować gorąca atmosfera. Nic dziwnego! Stawka meczu jest przecież bardzo wysoka!

Po ostatnich spotkaniach rundy zasadniczej stało się jasne, że drużyna Betardu Sparty Wrocław o pozostanie w elicie będzie musiała walczyć w barażach. Takiego scenariusza chcieli uniknąć zarówno zawodnicy jak i kibice ekipy ze stolicy Dolnego Śląska. Niestety porażka z tarnowskimi “Jaskółkami” pogrzebała wszelkie nadzieje. Drużyna szybko skupiła uwagę na nadchodzących “spotkaniach o życie”.  

Przygotowania ruszyły pełną parą. – Ostro przygotowujemy się do meczów z Gdańskiem. Klub zakupił nowe silniki i remontuje, te które mamy – mówił na środowej konferencji prasowej Piotr Baron. Oprócz powiększenia bazy sprzętowej, wrocławianie skupili się także na treningach. Żużlowcy Betardu Sparty w połowie tygodnia rozpoczęli intensywne jazdy na torze, w których uczestniczyli między innymi juniorzy. To właśnie ich postawa może być kluczem do sukcesu. Zarówno Patryk Dolny i “Malita” są pozytywnie nastawieni do niedzielnego spotkania. Wygląda na to, że obaj panowie uporali się już z problemami sprzętowymi. Miejmy nadzieję, że na torze Stadionu Olipijskiego pokażą pełnię swoich umiejętności.

W sobotniej Grand Prix Fredrik Lindgren walczył jak lew z Tomaszem Gollobem o wejście do biegu finałowego. Wrocławscy kibice z pewnością chcieliby zobaczyć tak ambitnie jeżdżącego Szweda także w starciu z Lotosem Wybrzeże Gdańsk. Doświadczenie “Fredki” z Indywidualnych Mistrzostw Świata może się przydać zwłaszcza w wyścigach z liderem rywali Nickim Pedersenem. Duńczyk od początku sezonu pokazuje, że jest w wyśmienitej formie i w każdym ekstraligowym meczu znajdował się na czele gdańszczan.

Na tor Stadionu Olimpijskiego powraca były kapitan Betardu Sparty – Piotr Świderski. Czy znajomość wrocławskiego owalu pomoże reprezentantowi Lotosu Wybrzeże zanotować dobry wynik? W osiągnięciu tego celu będzie chciał przeszkodzić obecny szef miejscowej drużyny – Tomasz Jędrzejak. “Ogór”, jak każdy podopieczny Piotra Barona, zdaje sobie sprawę, jak ważny jest pojedynek z gdańszczanami. Cała siódemka zapewnia, że da z siebie wszystko, aby na trybunach Stadionu Olimpijskiego zabrzmiały okrzyki radości. Serdecznie zapraszamy kibiców na mecz Betardu Sparty Wrocław z Lotosem Wybrzeże Gdańsk. Początek spotkania o 18:30.

Awizowane składy:
Lotos Wybrzeże Gdańsk:
1. Nicki Pedersen
2. Zbigniew Suchecki
3. Piotr Świderski
4. Renat Gafurov
5. Thomas H. Jonasson
6. Krystian Pieszczek
Betard Sparta Wrocław:
9. Tomasz Jędrzejak
10. Jesper B. Monberg
11. Fredrik Lindgren
12. Tai Woffinden
13. Sebastian Ułamek
14. Patryk Dolny

MARTA POLAK