Dziś finał Betard Sparta – Fogo Unia!

W niedzielę finał najlepszej żużlowej ligi świata PGE Ekstraligi. Mecz w Częstochowie zapowiada się ekscytująco, a na trybunach zasiąść ma 18 tysięcy kibiców. W zgodnej opinii dwumecz FOGO Unii z BETARD Spartą to optymalna obsada finału PGE Ekstraligi. Pierwsi wygrali rundę zasadniczą, a drudzy zajęli trzecie miejsce.

W rundzie zasadniczej we Wrocławiu Betard Sparta rozbiła Fogo Unię 57:32. Była to jedyna w tym sezonie wyjazdowa porażka leszczynian, a na dodatek poniesiona w takich rozmiarach. To właśnie w konfrontacji ze Spartą Unia straciła na rzecz rywala jedynego bonusa.

– Ten mecz to już historia. Goście mieli w nim sporo pecha. Jakiekolwiek porównania do rundy zasadniczej są bez sensu, bo play-off i tak rządzi się swoimi prawami – przyznaje menedżer Piotr Baron. – Unia to drużyna, która nie ma słabych punktów. My mamy na pewno pełen luz. Ten mecz potraktujemy jak każdy inny. Właśnie w ten sposób chcemy do niego podejść. Nie ma sensu się napinać. Skłamałbym jednak, gdybym powiedział, że swoje już zrobiliśmy. Bo mamy swoje ambicje, a apetyt zawsze rośnie w miarę jedzenia.

BETARD Sparta mistrzem była cztery razy (ostatni raz w 2006 roku). FOGO Unia ma na koncie trzynaście tytułów DMP. Ostatni zdobyła w 2010 roku. W przypadku remisu w dwumeczu złoto zdobędzie FOGO Unia, która była wyżej w tabeli PGE Ekstraligi po rundzie zasadniczej.

Finał PGE Ekstraligi

BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno (godz. 19.30 w Częstochowie)

BETARD Sparta: 9. Tai Woffinden, 10. Vaclav Milik, 11. Tomasz Jędrzejak, 12. Michael Jepsen Jensen, 13. Maciej Janowski, 14. Damian Dróżdż, 15. Maksym Drabik.
FOGO Unia: 1. Nicki Pedersen, 2. Tobiasz Musielak, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Emil Sayfutdinov, 5. Grzegorz Zengota, 6. Piotr Pawlicki, 7. Bartosz Smektała.

Sędziuje Leszek Demski (Ostrów).

W rundzie zasadniczej: BETARD Sparta – FOGO Unia 57:32 (Jędrzejak 11, Janowski 10, Drabik i Woffinden po 10 – Pr. Pawlicki 9).

www.speedwayekstraliga.pl