Dwóch w finale!

Pełnym sukcesem zakończył się udział juniorów Betard Sparty Wrocław w eliminacjach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Do finału awansowało dwóch naszych zawodników.

W Rzeszowie o finał walczył Patryk Malitowski. Rezerwowym był Mateusz Gradka. Patryk miał szansę przetestować rzeszowski tor podczas niedzielnego meczu ligowego z PGE Marmą Rzeszów. Wywalczył wtedy dwa punkty z bonusem. – Mój pierwszy start był bardzo dobry. Przyjechałem z Maćkiem na 5:1. Potem się pogubiłem. Zmieniłem ustawienia, bo chciałem żeby było jeszcze lepiej i wszyło odwrotnie. Cały czas się jednak uczę – mówił po meczu Patryk.

Wczoraj nasz junior już tych błędów nie popełnił. Podczas eliminacji spisał się bardzo dobrze. Co prawda w drugim swoim starcie nie dojechał do mety z powodu defektu (pękła opona), to jednak nie przeszkodziło to w awansie. Patryk ostatecznie wywalczył dziesięć punktów (2,d,2,3,3). O przepustkę do finału walczył w wyścigu dodatkowym, w którym był drugi i dzięki temu zajął piąte, ostatnie premiowane awansem, miejsce. W pierwszym podejściu do wyścigu dodatkowego Patryk upadł. – Myślałem, że nie dam już rady awansować. A jednak się udało z czego się bardzo cieszę – mówi Patryk. – Patryk pojechał bardzo poprawnie. Miał trochę pecha w postaci defektu, ale to na szczęście nie przeszkodziło w awansie – dodaje Henryk Jasek, trener Betard Sparta Wrocław, który towarzyszył naszym zawodnikom w Rzeszowie.

Rezerwowy Mateusz Gradka wystartował dwa razy. Dwukrotnie zastąpił Kamila Flegera. W trzynastym wyścigu Mateusz upadł, w osiemnastym dojechał do mety na drugiej pozycji. Ostatecznie Mateusz wywalczył dwa punkty (0,2) i zajął piętnaste miejsce. Oprócz Patryka do finału awansowali: Tobiasz Musielak, Dawid Lampart, Adam Starzec oraz Kacper Rogowski.

Kolejny nasz zawodnik – Maciek Janowski o awans walczył w Bydgoszczy. „Magic” wygrał zawody, zdobywając czternaście punktów (2,3,3,3,3). Tyle samo na koncie miał reprezentant gospodarzy Szymon Woźniak, ale o wyższej pozycji Maćka zdecydował fakt, że w bezpośrednim pojedynku nasz zawodnik pokonał Woźniaka. Opórcz wspomnianej dwójki do finału awansowali także Mikołaj Curyło, Emil Pulczyński, Marcin Bubel oraz Marcel Szymko.

Trzeci turniej eliminacyjny rozegrano w Łodzi. Awans wywalczyli bracia Piotr i Przemysław Pawliccy, Adrian Osmólski, Patryk Dudek oraz Damian Adamczak.

Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzotw Polski rozegrany zostanie 30 lipca w Gorzowie Wlkp. Maciek Janowski będzie bronił mistrzowskiego tytułu.