Dobry występ Vaszka w IMME

Zwycięstwem Krystiana Pieszczka zakończyły się Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, które odbyły się na torze w Gdańsku. Podium zawodów uzupełnili Grigorij Łaguta i Piotr Protasiewicz. Wysokie miejsca zajęli reprezentanci Betard Sparty: Vaclav Milik dotarł do finału i sklasyfikowano go na czwartym miejscu, natomiast Tai Woffinden zajął szóstą lokatę.

Spartanie pewnie przebrnęli przez fazę zasadniczą wymagającego turnieju w bardzo wyrównanej stawce. Woffinden zdobył 10 punktów, a Milik 8, wskutek czego obaj nasi zawodnicy zmierzyli się ze sobą w półfinale IMME. Tam dość nieoczekiwanie Vaszek nie dał szans Tajskiemu, Pawlickiemu i Dudkowi. W finałowej rozgrywce na drugim wirażu doszło do upadku Pieszczka i Milika. Czech niefortunnie wpadł w młodzieżowca Falubazu, lecz na całe szczęście zawodnikom udało się wyskoczyć ze swoich motocykli przed zderzeniem z bandą i nikomu nic się nie stało.

Wyniki:
1.
 Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 11 (2,3,3,0,3) + 1. miejsce w finale
2. Grigorij Łaguta (ROW Rybnik) – 11 (1,3,1,3,3) + 2. miejsce w finale
3. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 11 (1,3,2,2,3) + 3. miejsce