„Czuję się w Sparcie jak w domu”

Peter Ljung od kilku tygodni jeździ na bardzo wysokim poziomie zarówno w barwach Betardu Sparty Wrocław, jak i w lidze szwedzkiej. W czym tkwi sekret dobrej postawy Szweda?

– Mam bardzo dobrych mechaników, którzy dbają o mój sprzęt, żeby był wystarczająco szybki – mówi Peter. – W tym sezonie czuję się naprawdę dobrze, co jest sprawą m.in. moich zeszłorocznych startów w Grand Prix. Może nie przywoziłem tam zbyt wielu punktów, ale poprzez rywalizację z najlepszymi zawodnikami na świecie naprawdę dużo się nauczyłem. Startami w tym roku chce zrobić w swojej karierze krok naprzód.

Peter jest bardzo zadowolony z pracy wykonywanej pod okiem menedżera Betardu Sparty Piotra Barona. – Przygotowania do tego sezonu naprawdę pomogły mi w osiąganiu dobrych wyników. Właściwie od obozu kondycyjnego czuję się w Sparcie jak w domu, a to bardzo pomaga w jeździe. Trener Baron nie tylko dba o dobrą atmosferę, ale i doskonale pokazuje mi, jakie błędy popełniam na torze. Dzięki jego zawodniczemu doświadczeniu łatwiej mi je eliminować. Te wskazówki pomagają mi nadal się rozwijać i jechać jeszcze lepiej – uważa Ljung.

Peter Ljung zaprasza także wszystkich kibiców Betardu Sparty Wrocław na najbliższy mecz naszej drużyny na Stadionie Olimpijskim! “Wasz doping pomoże nam zmobilizować się do jeszcze lepszej jazdy” – mówi Szwed i na pewno warto spełnić jego prośbę! 26 maja rywalem Sparty będzie drużyna Dospelu Włókniarza Częstochowa. Wyjazd do pierwszego biegu meczu o godz. 16.00!