Częściowo wyjaśnione

Włókniarz Częstochowa odrobił zaległości w Ekstralidze Żużlowej. W piątek “Lwy” wysoko przegrały w Tarnowie 34:56. Dzisiaj z kolei w rozegranym awansem spotkaniu 14. rundy Drużynowych Mistrzostw Polski ulegli Unii Leszno 30:60.

Oba spotkania wyjaśniły kilka niewiadomych. Przed rozegraniem pozostałych trzech spotkań 14. rundy wiadomo już, że Włókniarz Częstochowa zajmie siódme lub ósme miejsce i walczyć będzie o utrzymanie. Wiadomo także, że w pierwszej rundzie play off Unia Leszno pojedzie z Caelum Stal Gorzów Wlkp.

31 lipca wyjaśnią się pozostałe niewiadome. Spotkanie w Toruniu, w którym Unibax podejmie Stelmet Falubaz Zielona Góra zadecyduje, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce, a która drugie przed fazą play off. Z kolei mecz w Tarnowie, w którym Tauron Azoty podejmie Betard Spartę Wroclaw (godzina 17.30) zadecyduje, która z drużyn awansuje do szóstki, a która pojedzie z Włókniarzem o utrzymanie. W ostatnim spotkaniu 14. rundy Caelum Stal Gorzów podejmie na własnym torze PGE Marmę Rzeszów.