Crump na podium w Goeteborgu, Nicholls daleko

Nicholls “pokonał” w swoim ostatnim starcie Grega Hancocka, który zanotował defekt na prowadzeniu. W klasyfikacji generalnej cyklu Brytyjczyk wyprzedza jedynie Mateja Kusa, który startował jako “dzika karta” w czeskiej odsłonie cyklu. Na zupełnie odmiennym biegunie znajduje się Jason Crump, który wciąż pozostaje liderem Grand Prix.

Klasyfikacja końcowa Grand Prix Szwecji:
1. Emil Sajfutdinow (Rosja) 11 (0,2,3,3,3) +3 +6 (20)
2. Jason Crump (Australia) 10 (2,3,1,2,2) +2 +4 (16)
3. Antonio Lindback (Szwecja) 12 (2,2,3,2,3) +3 +2 (17)
4. Nicki Pedersen (Dania) 11 (3,3,1,1,3) +2 +w (13)
5. Andreas Jonsson (Szwecja) 11 (1,3,2,3,2) +1 (12)
6. Rune Holta (Polska) 10 (3,3,1,2,1) +1 (11)
7. Fredrik Lindgren (Szwecja) 9 (2,1,2,1,3) +w (9)
8. Kenneth Bjerre (Dania) 8 (2,0,2,3,1) +0 (8)
—————————————————-
9. Tomasz Gollob (Polska) 7 (0,2,3,0,2)
10. Sebastian Ułamek (Polska) 6 (3,1,0,1,1)
11. Grzegorz Walasek (Polska) 6 (1,1,2,0,2)
12. Chris Harris (Wielka Brytania) 5 (3,0,0,2,0)
13.
Hans Andersen (Dania) 5 (0,2,0,3,w)
14. Greg Hancock (USA) 5 (1,w,3,1,d)
15. Leigh Adams (Australia) 3 (1,1,1,0,0)
16.
Scott Nicholls (Wielka Brytania) 1 (0,0,0,0,1)

R1. Ricky Kling (Szwecja)
R2. Thomas Jonasson (Szwecja)

Bieg po biegu:
1. HARRIS, Crump, Hancock, Sajfutdinow
2. UŁAMEK, Bjerre, Adams, Nicholls
3. PEDERSEN, Lindback, Jonsson, Gollob
4. HOLTA, Lindgren, Walasek, Andersen
5. HOLTA, Lindback, Ułamek, Harris
6. JONSSON, Andersen, Adams, Hancock (w/u)
7. CRUMP, Gollob, Lindgren, Nicholls
8. PEDERSEN, Sajfutdinow, Walasek, Bjerre
9. GOLLOB, Walasek, Adams, Harris
10. HANCOCK, Lindgren, Pedersen, Ułamek
11. LINDBACK, Bjerre, Crump, Andersen
12. SAJFUTDINOW, Jonsson, Holta, Nicholls
13. ANDERSEN, Harris, Pedersen, Nicholls
14. BJERRE, Holta, Hancock, Gollob
15. JONSSON, Crump, Ułamek, Walasek
16. SAJFUTDINOW, Lindback, Lindgren, Adams
17. LINDGREN, Jonsson, Bjerre, Harris
18. LINDBACK, Walasek, Nicholls, Hancock (d1)
19. PEDERSEN, Crump, Holta, Adams
20. SAJFUTDINOW, Gollob, Ułamek, Andersen (w/u)
półfinały
21. LINDBACK, Crump, Jonsson, Lindgren (w/u)
22. SAJFUTDINOW, Pedersen, Holta, Bjerre
finał
23.
SAJFUTDINOW (6), Crump (4), Lindback (2), Pedersen (w/su)

Klasyfikacja generalna Grand Prix po trzech turniejach
1. Jason CRUMP (Australia) 52 (14,22*,16)
2. Emil SAJFUTDINOW (Rosja) 46 (17*,9,20*)
3. Andreas JONSSON (Szwecja) 39 (11,16,12)
4. Nicki PEDERSEN (Dania) 34 (12,9,13)
5. Tomasz GOLLOB (Polska) 31 (7,17,7)
6. Greg HANCOCK (USA) 31 (10,16,5)
7. Fredrik LINDGREN (Szwecja) 30 (19,2,9)
8. Kenneth BJERRE (Dania) 23 (10,5,8)
9. Leigh ADAMS (Australia) 22 (13,6,3)
10. Rune HOLTA (Polska) 22 (3,8,11)
11. Sebastian UŁAMEK (Polska) 19 (5,8,6)
12. Hans ANDERSEN (Dania) 17 (6,6,5)
13.
Grzegorz WALASEK (Polska) 17 (6,5,6)
14. Antonio LINDBACK (Szwecja, Dzika karta) 17 (-,-,17)
15. Chris HARRIS (Wielka Brytania) 16 (6,5,5)
16. Jarosław HAMPEL (Polska, Dzika karta) 9 (-,9,-)
17. Scott NICHOLLS (Wielka Brytania) 6 (4,1,1)
18. Matej KUS (Czechy, Dzika karta) 1 (1,-,-)