„Cieszę się, że zawody były fajne do oglądania dla publiczności” – wypowiedzi po meczu Unibax Toruń – Atlas Wrocław

Marek Cieślak (trener Atlasu Wrocław):
– Staraliśmy się jak można było, ale niestety nie wszyscy zawodnicy potrafili na tym torze jeździć. Cieszę się, że zawody były fajne do oglądania dla publiczności. Gratuluję torunianom zwycięstwa.

1 Bieg meczu Unibax – Atlas

Jan Ząbik (trener Unibaxu Toruń):
– Na pewno trzeba być zadowolonym. Nie wiedziałem, jak Holder będzie jechał po kontuzji, ale startując w sobotę zrobił dobry wynik i dzisiaj powtórzył to na naszym torze. Widać, że kontuzja już mu nie dokucza. Reszta tak samo stanęła na wysokości zadania. Ten ostatni bieg był jak marzenie, jak w Grand Prix. Oby właśnie takie wyścigi były dla kibiców, żeby się bawili, a zawodnicy, żeby zawsze byli zadowoleni z takiej jazdy.

Jedyne podwójne zwycięstwo wrocławian

Jason Crump (Atlas Wrocław):
– Stadion jest fantastyczny. Tutejsi zawodnicy, którzy mogą startować na tym obiekcie, są naprawdę szczęściarzami. Kibice mają wielkie szczęście, że mają wspaniały stadion i tor dobry do ścigania, którego nie ma nigdzie indziej na świecie. Potrzeba jednak kilku wyścigów, żeby się do niego dopasować. To był ciężki dzień dla drużyny i dla mnie. To bardzo trudne, kiedy po Grand Prix musisz wstać o piątej rano, dostać się na samolot i wrócić znowu do pracy. Jestem zadowolony z tego meczu, ale mam nadzieję, że następnym razem pojadę trochę lepiej.

6 Bieg meczu Unibax – Atlas

Davey Watt (Atlas Wrocław):
– Czuję się jakbym dzisiaj zdobył dziesięć punktów, ale było ich tylko pięć. Tutaj jest fantastyczny stadion oraz tor i to jest bardzo fajne, ale tych punktów jest jednak mało. Tor jest łatwy do jazdy, ale bardzo trudno jest dobrać odpowiednie przełożenia w motocyklu. Byłem przez to trochę zdezorientowany, ale myślę, że nie było dziś tak źle. Mieliśmy trudnych przeciwników, to bardzo dobra drużyna, więc ciężko było zdobywać punkty.

10 Bieg meczu Unibax – Atlas

Chris Holder (Unibax Toruń):
– Ostatnie dwa dni były dla mnie całkiem udane. Po kontuzji już jest lepiej. Dzisiaj jestem zadowolony. To było trudne spotkanie, jednak wygraliśmy i to jest najważniejsze. Tor był inny niż zwykle, trochę śliski, ale szybko się dopasowaliśmy i było dobrze.

12 Bieg Unibax – Atlas

Maciej Janowski (Atlas Wrocław):
– Mecz był bardzo ciężki, rywale są tutaj piekielnie szybcy. Ciężko było się spasować z tym torem, który jest bardzo techniczny i wymaga bardzo dobrej techniki jazdy oraz szybkich motorów. Bardzo ciężko mi się jechało, co widać po mojej zdobyczy punktowej. Tak jak powiedział w szatni Jason Crump: na start powinniśmy mieć inne zębatki, a na trasę jeszcze inne, trudno więc było to wypośrodkować i znaleźć odpowiednie przełożenie.

 

 

współpraca redakcyjna: Magdalena Sztanga/www.speedway.info.pl