„Chylę czoła przed zawodnikami”

Spartanie w szampańskich nastrojach przystąpili do konferencji prasowej po zwycięstwie w Lesznie nad mistrzem Polski Fogo Unią. Dobrego humoru po awansie do fazy play-off PGE Ekstraligi nie zamierzali kryć szczęśliwy menedżer Piotr Baron oraz wybrany na najlepszego zawodnika meczu kapitan Betard Sparty, Tomasz Jędrzejak.

Tomasz Jędrzejak: Zawsze dobrze czułem się na torze w Lesznie i dzisiaj po raz kolejny to potwierdziłem. Od pewnego czasu jeżdżę całkiem nieźle i mimo że te punkty nie zawsze są takie okazałe jak dzisiaj, to moja dyspozycja jest zadowalająca. Bardzo cieszę się z naszej wygranej. Po cichu liczyłem na to przed meczem, bo takie mecze ostatniej szansy są zazwyczaj znacznie łatwiejsze dla gości niż dla gospodarzy. Do tego też pogoda trochę popsuła naszym rywalom plany z torem, ale i tak uważam, że byliśmy dzisiaj lepsi i zasłużenie zwyciężyliśmy.

Piotr Baron: Nie mieliśmy dzisiaj słabych punktów, a ja nie chciałbym dzielić zawodników na gorszych i lepszych, bo naprawdę każdy zrobił co mógł, by w Lesznie wygrać. Doskonale wiedzieliśmy, o co jedziemy i udało nam się to spełnić. Po raz kolejni moi zawodnicy pokazali, że są drużyną. Bili się twardo o każdy centymetr toru, więc chylę przed nimi czoła. Nasza forma wzrasta i obyśmy tak dalej starali się jechać w fazie play-off, do której udało nam się zakwalifikować. Teraz idziemy na wódeczkę i trochę poświętujemy. Potem będziemy myśleć, co dalej i zaczniemy przygotowywać się do półfinału.