Brąz młodzieżowców!

Juniorzy Betardu Sparty Wrocław pod koniec sezonu żuzlowego imponują dobrą formą. W środę na torze w Częstochowie zdobyli brązowy medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

Nasi zawodnicy uzyskali 19 punktów, tyle samo zdobyła Unia Tarnów. W wyścigu o srebrny medal Patryk Malitowski musiał niestety uznać wyższość Kacpra Gomólskiego. Patryka należy jednak bardzo pochwalić za ten występ – był najskuteczniejszym naszym juniorem i zdobywając 10 punktów bardzo przyczynił się do pierwszego od 20 lat medalu MDMP Spartan.

Po zawodach „Malita” powiedział: Szkoda, że nie udało nam się wywalczyć srebra, ale mówi się trudno. Przed zawodami liczyliśmy na zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc i ta sztuka nam się udała. Wracamy zadowoleni. Miałem dobre starty i uciekałem rywalom już spod taśmy. Dziękuję naszemu klubowemu mechanikowi, bo jechało mi się o wiele lepiej niż na wtorkowej Lidze Juniorów.

Dorobek punktowy naszych juniorów wraz z Malitowskim pociągnął Patryk Dolny, który uzbierał 8 oczek. Nasz klub reprezentowali również Mike Trzensiok oraz Łukasz Bojarski.