Baron wśród nominowanych

Wpiątkowy wieczór w Warszawie odbyła się Enea VI Gala Sportu Żużlowego. W Centrum Olimpijskim PKOl zostały przyznane nagrody dla najlepszych zawodników, trenerów i działaczy, którzy według kibiców zasłużyli na wyróżnienie w sezonie 2011.

Podczas Enea VI Gali Sportu Żużlowego rozdano nagrody aż w dziewiętnastu kategoriach. Statuetki trafiły między innymi do Jarosława Hampela, braci Pawlickich i Krzysztofa Buczkowskiego. Na scenie pojawiła się także seniorska reprezentacja Polski, która odebrała nagrodę dla Drużyny Roku. Podopiecznych Marka Cieślaka czekała niespodzianka od gości specjalnych z Wielkiej Brytanii. Kapitan Tomasz Gollob otrzymał z rąk przedstawiciela firmy BSI replikę pucharu Ove Fundina.

Na uroczystości w Warszawie nie zabrakło wrocławskich akcentów. Wśród nominowanych w kategorii Trener Roku znalazł się menedżer ds. sportowych Betardu Sparty Wrocław. Piotr Baron rywalizował o miano najlepszego trenera z Markiem Cieślakiem, Romanem Jankowskim oraz Piotrem Paluchem. Zgodnie z przewidywaniami nagrodę odebrał Marek Cieślak, który w zeszłym roku aż dwukrotnie sięgnął po złoto, po raz pierwszy z Żużlową Reprezentacją Polski, a po raz drugi ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Kibice docenili także Macieja Janowskiego, który otrzymał statuetkę dla Juniora Roku. Najważniejszym osiągnięciem wychowanka wrocławskiego klubu w sezonie 2011 był złoty medal w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów.

Już niebawem rozpocznie się kolejny sezon pełen żużlowych emocji. Miejmy nadzieję, że będzie on równie obfity w sukcesy jak ten poprzedni.

MARTA POLAK