Awans Janowskiego i Pavlica

Dwaj żużlowcy Betardu Sparty Wrocław – Maciej Janowski oraz Jurica Pavlic startowali w sobotę w turniejach kwalifikacyjnych do Indywidualnych Mistrzostw Europy. Obaj nasi zawodnicy awansowali do Turnieju Challenge, który 8 czerwca odbędzie się w węgierskim Debreczynie.

Janowski startował w łotewskim Daugavpils, zaś Pavlic jechał w Krsko w Słowenii. Zarówno “Magic”, jak i Jura zajęli w swoich zawodach czwarte miejsce i stosunkowo pewnie uzyskali miejsce w premiowanej awansem czołowej piątce.

Wyniki turnieju w Daugavpils:
1. Michael Jepsen Jensen (Dania) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 11+3 (3,2,3,w,3)
3. Patryk Dudek (Polska) – 11+2 (2,0,3,3,3)
4. Maciej Janowski (Polska) – 11+1 (3,2,2,2,2)
5. Kjastas Puodżuks (Łotwa) – 11+0 (0,3,2,3,3)
6. Renat Gafurow (Rosja) – 10+3 (2,2,3,1,2)
7. Josef Franc (Czechy) – 10+2 (3,2,1,1,3)
8. Rory Schlein (Australia, lic. brytyjska) – 8 (2,1,1,3,1)
9. Dennis Andersson (Szwecja) – 7 (1,3,0,2,1)
10. Tero Aarnio (Finlandia) – 7 (1,3,1,2,0)
11. Andriej Kudriaszow (Rosja) – 7 (2,t,2,2,1)
12. Max Dilger (Niemcy) – 5 (1,1,2,0,1)
13. Eduard Krcmar (Czechy) – 4 (0,1,0,1,2)
14. Siergiej Darkin (Rosja) – 2 (1,u,0,1,0)
15. Iwan Pleszakow (Łotwa) – 2 (1,1,d)
16. Adrian Gheorghe (Rumunia) – 0 (0,0,0,d,-)
17. Wiaczesław Gieruckij (Łotwa) – 0 (w)
18. Stanisław Mielniczuk (Ukraina) – 0 (w,-,-,-,-)

Biegi z udziałem Macieja Janowskiego:
4. Janowski, Kudriaszow, Andersson, Gheorghe
6. Puodżuks, Janowski, Schlein, Dudek
11. Gafurow, Janowski, Aarnio, Krcmar
13. Jensen, Janowski, Franc, Pleszakow (d/st)
20. Lebiediew, Janowski, Dilger, Darkin
22. Lebiediew, Dudek, Janowski, Puodżuks

Wyniki turnieju w Krsko:
1. Maksim Bogdanow (Łotwa) – 13+3 (3,1,3,3,3)
2. Przemysław Pawlicki (Polska) – 13+2 (2,3,2,3,3)
3. Andriej Karpow (Ukraina) – 13+1 (3,3,3,2,2)
4. Jurica Pavlic (Chorwacja) – 12 (3,3,2,1,3)
5. Hans Andersen (Dania) – 11 (2,3,1,3,2)
6. Daniel Nermark (Szwecja) – 9+3 (0,2,3,2,2)
7. Anders Thomsen (Dania) – 9+2 (1,2,2,1,3)
8. Norbert Magosi (Węgry) – 9+d (0,2,3,3,1)
9. Matic Voldrih (Słowenia) – 8 (2,2,1,2,1)
10. Michele Paco Castagna (Włochy) –
6 (1,1,0,2,2)
11.
Christian Hefenbrock (Niemcy) – 6 (1,1,2,1,1)
12. Aleksander Conda (Słowenia) – 3 (3,-,-,-,-)
13. Daniel Gappmaier (Austria) – 3 (2,0,1,0,0)
14. Ondrej
Smetana (Czechy) –
3 (0,0,1,1,1)
15. Mattia Carpanese (Włochy) – 2 (1,1,0,0,0)
16. Henry van der Steen (Holandia) – 0 (0,0,0,0,0)
17. Denis Stojs (Słowenia) – 0 (0,0,0)
18. Maks Gregoric (Słowenia) – 0 (0)

Biegi z udziałem Juricy Pavlica:
4. Pavlic, Pawlicki, Thomsen, Smetana
6. Pavlic, Voldrih, Castagna, van der Steen
11. Bogdanow, Pavlic, Andersen, Carpanese
13. Magosi, Nermark, Pavlic, Stojs
20. Pavlic, Karpow, Hefenbrock, Gappmaier