Atlas Wrocław – Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

Przed ostatnią kolejką wrocławianie zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli w dorobkiem sześciu punktów i już nie mają szans opuścić niekorzystnej lokaty, bowiem do siódmego Lotosu Wybrzeża tracą cztery punkty, natomiast do szóstej Polonii pięć. Bydgoszczanie są wręcz w komfortowej sytuacji, gdyż mogą być niemal pewni utrzymania się w lidze, nawet przy przegranej we Wrocławiu. Trudno bowiem liczyć na to, że Wybrzeże zwycięży w na toruńskiej MotoArenie w starciu z Unibaksem.
Trudno jednoznacznie wskazywać faworyta niedzielnego starcia. Z pozycji w tabeli z pewnością byłaby nim bydgoska Polonia, ale jak do tej pory nie przywiozła z wyjazdu żadnego punktu. Z kolei patrząc przez pryzmat wyników w ostatnich latach, można stawiać na Atlas, bowiem w ostatnich dwudziestu pięciu meczach pomiędzy tymi zespołami, gospodarze wygrywali aż 22 razy. Jednak wrocławianie nie spisują się najlepiej w tym sezonie. Ponadto ten pojedynek będzie dla nich znakomitym przetarciem przed wrześniowymi barażami.
Tradycyjnie motorem napędowym będzie Jason Crump, wspierany Maciejem Janowskim. W tym tygodniu „przebudził” się Tomasz Jędrzejak (14 punktów w Gdańsku i 8 w Częstochowie), zatem można spodziewać się, że i on dołoży kilka „oczek”. Do składu po jednomeczowej absencji powróci Daniel Jeleniewski. „Jelenia” zabrakło w Częstochowie, gdzie wrocławianie przegrali 38:52. Na własnym torze wychowanek klubu z Lublina niejednokrotnie pokazywał, że potrafi być niezwykle groźny.
Tymczasem Polonia Bydgoszcz siłę ataku oprze na liderach ze Szwecji: poobijanym Andreasie Jonssonie i Antonio Lindbacku oraz na rewelacyjnym Emilu Sajfutdinowie. Kluczowe znaczenie dla wyniku spotkanie będzie miała postawa zawodników tzw. drugiej linii, czyli Krzysztofa Buczkowskiego i Tomasza Chrzanowskiego. Zawodnicy ci prezentują wręcz kameleonową formę, raz potrafiąc zapunktować na dobrym poziomie, by w następnym meczu przywieźć jedno, dwa „oczka”.

 

Atlas Wrocław:
9. Tomasz Jędrzejak
10. Scott Nicholls
11. Daniel Jeleniewski
12. Davey Watt
13. Jason Crump
14. Ben Barker

Polonia Bydgoszcz:
1. Andreas Jonsson
2. Marcin Jędrzejewski
3. Tomasz Chrzanowski
4. Antonio Lindbaeck
5. Krzysztof Buczkowski
6. Szymon Woźniak

Początek spotkania: 17:00

Ceny biletów:

Trybuna Główna:           normalny – 50 zł                ulgowy – 40 zł
Sektory 22,23:                normalny – 40 zł                ulgowy – 30 zł
Sektory 2,3,4,5:              normalny – 30 zł                ulgowy – 20 zł
Sektory 7,8,9:                 normalny – 20 zł                ulgowy – 10 zł
Sektory 16,17,18:           normalny – 35 zł                ulgowy – 25 zł

Bilet rodzinny 2+1 na sektory 22,23:        100 zł

Bilet rodzinny 2+2 na sektory 22,23:        120 zł

Bilet rodzinny 2+1 na sektory 2,3,4,5:        70 zł

Bilet rodzinny 2+2 na sektory 2,3,4,5:        80 zł

Karnety i bilety ulgowe przysługiwać będą:
– dzieciom i młodzieży szkolnej od lat 7 do ukończenia szkoły średniej (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej)
– kobietom i mężczyznom, którzy ukończyli 60 rok życia (po okazaniu dowodu osobistego)