13 kwietnia o 16:00 inaugurujemy Sezon 2009 we Wrocławiu

Pojedynek ten będzie prawdziwym meczem przyjaźni dla fanów obu klubów. O ile na trybunach będzie panowała przyjazna atmosfera, o tyle na torze nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Faworytem spotkania wydają się wrocławianie, głównie ze względu na atut własnego toru – niemal każdy z zawodników Marka Cieślaka bardzo dobrze radzi sobie na „domowym” owalu.

Zgromadzonych kibiców z pewnością będą elektryzowały pojedynki zagranicznych liderów, czyli Hansa Andersena i Jasona Crumpa. Duńczyk będzie trudnym przeciwnikiem dla „Crumpiego”, wszak jeszcze przed dwoma laty reprezentował barwy klubu ze stolicy Dolnego Śląska. Obecnie, jeszcze przed rozpoczęciem cyklu Grand Prix, trudno wskazać, który z zawodników znajduje się w lepszej formie, okazję aby to sprawdzić, będziemy mieli podczas wielkanocnego spotkania.

 

 

Jeden z pojedynków w Elite Leaugue pomiędzy Crumpem i Andersenem w 2008

 

Atlas zachowuje przewagę pod względem krajowego lidera. Adam Skórnicki od początku sezonu, delikatnie mówiąc, nie zachwyca. W poprzednim meczu ligowym zdobył zaledwie punkt, a we wtorkowym finale Krajowych Eliminacji do Grand Prix, rozgrywanym na torze w Gdańsku, zajął odległe, trzynaste miejsce. Lepiej w pierwszej odsłonie tegorocznego sezonu spisał się Tomasz Jędrzejak, bowiem w Bydgoszczy wywalczył dziewięć „oczek” i trzy bonusy, ale we wspomnianym już gdańskim turnieju uplasował się tuż za Adamem Skórnickim.

Niewiadomą pozostaje obecna forma nowych zawodników Atlasu. Scott Nicholls i Dave Watt nad Brdą wypadli przeciętnie, zawodząc w kluczowych momentach spotkania, a ponadto byli jeźdźcy Marmy Rzeszów nie mogą zaliczyć ostatniego swojego występu we Wrocławiu do udanych. Jeszcze w zeszłym roku, kiedy Atlas podejmował ekipę „Żurawi”, Australijczyk w trzech startach trzykrotnie meldował się na mecie jako ostatni, natomiast „Scottie” przywiózł zaledwie 6 punktów.

Silnym punktem gdańskiego Lotosu powinien być doświadczony Szwed, Magnus Zetterstroem. Przed tygodniem, w debiucie w Ekstralidze zaprezentował się bardzo dobrze, zatem można spodziewać się podobnego występu we Wrocławiu. Ponadto w barwach klubu znad Morza ujrzymy doskonale znanego w stolicy Dolnego Śląska, Kennetha Bjerre. Filigranowy Duńczyk reprezentował Atlas w latach 2006-2007, więc jeszcze nie zapomniał, jak się jeździ na Olimpijskim.

Wrocławianie przeważają nad rywalem w zestawieniu juniorów. Ben Barker był jednym z najlepszych zawodników Atlasu w Bydgoszczy, a Maciejowi Janowskiemu co prawda nie wyszła inauguracja sezonu, ale swoją klasę potwierdził już w zeszłym roku, m.in. wygrywając zawody o Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Polski i Srebrny Kask. Gdańszczanie na tej pozycji mają Słowaka Martina Vaculika, który jest dobrze rokującym zawodnikiem, ale minimalnie gorszym pod względem statystyk od żużlowców z Wrocławia.

 

 

Goście z Wybrzeża przed pojedynkiem z Toruniem 5 kwietnia

 

 Ciekawostką jest fakt, że aż czterech zawodników poniedziałkowego spotkania jeszcze w zeszłym roku jeździło w jednym klubie i nie był to ani Wrocław, ani Gdańsk. Dwójka Marka Cieślaka, Dave Watt i Scott Nicholls oraz nowi jeźdźcy Lotosu Kenneth Bjerre i Martin Vaculik reprezentowali barwy rzeszowskiej Marmy, która po barażach notabene z Lotosem, spadła do pierwszej ligi. Cała czwórka miała okazję zaprezentować się wrocławskiej publiczności w lipcu zeszłego roku, ale żaden z nich nie zaliczy tamtego spotkania do udanych. Marma wysoko we Wrocławiu przegrała, a praktycznie każdy z eks-rzeszowian zawiódł.

 

Awizowane składy:

Lotos Gdańsk
1.  Magnus Zetterstroem
2.  Adam Skórnicki
3.  Kenneth Bjerre
4.  Tobias Kroner
5.  Hans Andersen
6.  Martin Vaculik

Atlas Wrocław
9.  Davey Watt
10.  Daniel Jeleniewski
11. 
Tomasz Jędrzejak
12.  Scott Nicholls
13.  Jason Crump
14.  Maciej Janowski

Początek spotkania: godzina 16:00

 

Ceny biletów:

Trybuna Główna:             normalny – 50 zł                ulgowy – 40 zł

Sektory 22,23:                normalny – 40 zł                ulgowy – 30 zł

Sektory 2,3,4,5:              normalny – 30 zł                ulgowy – 20 zł

Sektory 7,8,9:                 normalny – 20 zł                ulgowy – 10 zł

Sektory 16,17,18:           normalny – 35 zł                ulgowy – 25 zł

W sezonie 2009 karnety i bilety ulgowe przysługiwać będą:

– dzieciom i młodzieży szkolnej od lat 7 do ukończenia szkoły średniej (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej)

– kobietom i mężczyznom, którzy ukończyli 60 rok życia (po okazaniu dowodu osobistego)

Dzieci do lat 6 włącznie mają wstęp wolny bez prawa do zajmowania miejsca siedzącego.

 

Foto: Bartek Posiakow www.espeedway.pl